Reklam


Reklam
Reklam
Haberim Hamsi | Trabzon Haber

KTÜ ile Belediyelerimiz İş Birliği İçin Toplandı

Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği (DKBB) tarafından düzenlenen toplantıda konuşulanlar

KTÜ ile Belediyelerimiz İş Birliği İçin Toplandı


KTÜ ile Belediyelerimiz İş Birliği İçin Toplandı

Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği (DKBB) tarafından düzenlenen toplantıda Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) İlaç ve Farmasötik Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi (İLAFAR) ile bölge belediyelerde görev yapan veteriner, ziraat mühendisi ve kimyagerler bir araya geldi.

KTÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah ÇUVALCI ile DKBB Başkanı Murat ZORLUOĞLU’nun önem verdikleri Üniversite-Yerel Yönetimler iş birliğinin geliştirilmesi çerçevesinde düzenlenen toplantıda KTÜ-İLAFAR’ın mevcut altyapısı, faaliyet alanları ve yürütmekte olduğu projelerin tanıtılmasının ardından katılımcılar tarafından ortak iş birliği yapılabilecek konular ve sahada yaşanan mevcut sorunlar dile getirildi.

DKBB Genel Sekreteri Mehmet ŞENTÜRK, DKBB ile KTÜ arasındaki iş birliğinin her geçen gün gelişerek arttığına dikkat çekerken KTÜ-İLAFAR Müdürü Prof. Dr. Sena SEZEN ise beşeri, zirai ve veteriner ilaç alanında çalışmalar yapan pre-klinik bir Ar-Ge merkezi olarak belediyelerin sahadaki tecrübe ve görüşlerinin kendilerinin Ar-Ge projelerini belirlemede önemli rol oynadığını, yaptıkları Ar-Ge çalışmalarının topluma ve belediyelerimize olumlu katkı sağlamasına önem verdiklerini ifade etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ