Reklam


Reklam
Reklam
Haberim Hamsi | Trabzon Haber

KTÜ ile İŞKUR arasında İŞKUR Kampüs ve İş Kulübü Hizmetleri İşbirliği Protokolü İmzalandı

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) ile Trabzon Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü arasında öğrencileri iş yaşamına hazırlayan “İŞKUR Kampüs ve İş Kulübü Hizmetleri İşbirliği Protokolü” imzalandı.

KTÜ ile İŞKUR arasında İŞKUR Kampüs ve İş Kulübü Hizmetleri İşbirliği Protokolü İmzalandı

Protokol bağlamında, KTÜ bünyesinde kurulacak İŞKUR Kampüslerde, İŞKUR’da görevli İş ve Meslek Danışmanları aracılığıyla öğrencilere işgücü piyasası, kurum faaliyetleri, iş arama becerileri, işverenle mülakat/görüşme teknikleri, özgeçmiş hazırlama gibi konularda bilgilendirme faaliyetlerinde bulunulacak.

Protokole yönelik açıklamalarda bulunan Trabzon Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürü İbrahim Büyük;

“İŞKUR Kampüs”lerde, İŞKUR’da görevli İş ve Meslek Danışmanlarımız aracılığıyla öğrencilere işgücü piyasası, kurum faaliyetleri, iş arama becerileri, işverenle mülakat/görüşme teknikleri, özgeçmiş hazırlama gibi konularda öğrencilerimizi iş hayatına hazırlayacak teorik bilgileri uygulama yapılarak gerçek iş yaşamına hazırlayacak İşbaşı Eğitim Programı (İEP) gibi aktif işgücü hizmetlerinden yararlanabilmelerine yardımcı olmalarını amaçlıyoruz. Bu kapsamda İŞKUR ile işbirliği faaliyetleri noktasında önemli katkılar sunan KTÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı hocamıza teşekkürlerimi sunuyorum dedi.

Trabzon Çalışma ve İş Kurumu

Basın ve Halkla İlişkiler Birimi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ