Reklam


Reklam
Reklam
Haberim Hamsi | Trabzon Haber

“Macera Parkı İsraftır”

İlçemizin en büyük geçim kaynağı olan turizm koronayla birlikte zaten sekteye uğramışken yanlış hamlelerle turizm iyice bitirilmekte ve esnaf zor durumda bırakılmaktadır.

“Macera Parkı İsraftır”

İlçemizin en büyük geçim kaynağı olan turizm koronayla birlikte zaten sekteye uğramışken yanlış hamlelerle turizm iyice bitirilmekte ve esnaf zor durumda bırakılmaktadır. Ülkemize mâl olmuş onlarca insan yetiştirmiş, kültür mirasıyla, doğal güzellikleriyle marka ilçe olan Maçka’ya müze yapmazken, var olan kültür miraslarını restore etmezken, doğal güzelliklerin çevre düzenlemesini yapmazken ilçeye macera parkı yapmak israftır.

“Tadilat Yılan Hikayesine Döndü”

Sümela’da yaşanan tadilat süreci adeta bir yılan hikayesine döndü. Binlerce kilometre öteden gelen turistler onca trafik ve eziyetten sonra Sümela’ya geldiklerinde ufacık bir bölümü gördüklerinde pişmanlıktan kahroluyorlar. Adeta turistlere bir daha gelmeyin dercesine hiç bir şey sunamıyoruz. Sümela’nın hemen altındaki sosyal tesislerinde Büyükşehir Belediyesi tarafından devralındıktan hemen sonra yaz sezonunda yıkılması ve yeniden inşası Sümela’yı ziyaret etmek için gelenlere kültür mirası yerine inşaat alanı sunmuş oluyor.

“Kuştul ve Vazelon’u Definecilere ve Doğanın Merhametine Terk Ettik”

Maçka’daki tüm belediye başkanları seçilmeden önce Kuştul ve Vazelon Manastırı’nı turizme kazandıracağını söylesede seçimden sonra sanki böyle yerler hiç var olmamışcasına davranıyorlar. Turizme kazandırmak için girişimde bulunmak bir kenara buraların yolu dahi dökülmemiş. Buraları ziyaret etmek isteyen misafirler araçla kilometrelerce yol gelip birde uzunca bir yol yürümek zorunda kalıyor. Kuştul ve Vazelon’u define avcılarına ve doğanın merhametine terk ettik.

Saadet Partisi Maçka İlçe Başkanı Hikmet Aydın

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ