Reklam


Reklam
Reklam
Haberim Hamsi | Trabzon Haber

MAHSUR KALAN VATANDAŞLARI BÜYÜKŞEHİR EKİPLERİ KURTARDI

Trabzon’un Sürmene ilçesinde etkisini gösteren şiddetli yağış sonrası meydana gelen heyelan nedeniyle mahsur kalan vatandaşlar, Büyükşehir Belediyesi ve AFAD ekipleri tarafından kurtarıldı. 

MAHSUR KALAN VATANDAŞLARI BÜYÜKŞEHİR EKİPLERİ KURTARDI

Sürmene ilçesinde öğle saatlerinde başlayan ve etkisini giderek artıran yağış nedeniyle Ormanseven Mahallesi Sandıkkaya mevkisinde meydana gelen heyelan sonucu yollar kapandı. Mahallede bulunan bazı vatandaşlar, yolların kapalı olduğunu görünce, güvenlik güçlerine haber verdi. Olay yerine gelen Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve AFAD ekipleri, anında yolları açarak mahallelileri güvenli bir alana aldılar. 

HALKIMIZ DİKKATLİ OLMALI 
Büyükşehir Belediyesinden konu ile ilgili yapılan açıklamada, “Son zamanlarda bölgemizde etkisini gösteren şiddetli yağışlar, ne yazık ki sel baskınları ve heyelanları da beraberinde getirmektedir. Bugün Sürmene ilçesi Ormanseven Mahallesi’ndeki etkili yağış sonrası meydana gelen heyelan nedeniyle bazı yollarımız ulaşıma kapanmıştı. Hemen harekete geçen Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım, Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekiplerimiz, vatandaşlarımızın sıkıntı yaşamaması adına titiz bir temizleme çalışması gerçekleştirerek yolları açtılar. Büyükşehir Belediyesi olarak sel baskınları ve heyelanlara karşı mesai mefhumu gözetmeksizin görev başındayız. Halkımızın da böyle durumlarda çok dikkatli olmalarını ve yapılan uyarıları dikkate almalarını istirham ediyoruz” ifadeleri kullanıldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ