Reklam

Reklam
Reklam
Haberim Hamsi | Trabzon Haber

Milletvekili CORA’dan 6 muhalefet partisine tepki

YOL HARİTANIZI HANGİ  BÜYÜKELÇİLİK KOORDİNE EDİYOR


Milletvekili CORA’dan 6 muhalefet partisine tepki

AK P arti Trabzon Milletvekili Salih CORA, altı muhalefet partisinin 28 Şubat’ta paylaştığı ortak açıklama metninin yabancı bir büyükelçi tarafından redakte edildiği iddialarının skandal olduğunu belirterek “Muhalefetin yol haritasını hangi büyükelçilik koordine ediyor.” diye sordu.

CORA, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, Gelecek Partisi, Demokrat Parti ve DEVA Partisi’nin ortak çalışması olan “Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem” mutabakat metninin, yabancı bir büyükelçi tarafından redakte edildiği iddialarının olduğunu söyledi.

Bunu büyük bir skandal olarak değerlendirdiklerini vurgulayan CORA, “Önceden muhalefetin bir itibarı vardı. Ülkede bir mesele olduğunda dönüp bakılırdı; muhalefet ‘ne dedi’ diye. Şimdi ise büyükelçilerden wifi bağlantısı alarak icraatlarını gerçekleştirme çabası içerisinde olan, bu şekilde kendine rota belirleyen bir muhalefetimiz var. Muhalefet, geçtiğimiz günlerde sözde uzlaşı adı altında bir araya geldikleri altılı masada konuştuklarını özgürce kaleme almaktan aciz bir duruma düşmüştür. Hazırladıkları metni büyükelçilere redakte ettirmek durumunda kalmışlardır.” dedi.

“Muhalefetin yol haritasını hangi büyükelçilik koordine ediyor” diye soran CORA, şöyle devam etti:

“Mutabakat metni olarak sundukları açıklamaların noktasına, virgülüne kadar kim karışıyor? Bu ittifak masasının altında gizli kapaklı hangi işleri görüşüyorlar? Maalesef bunlar, büyükelçilerin onayı ile yol alan günümüzün muhabirler cemiyetine dönmüştür. Bu ciddi iddialar karşısında açıklama yapmadıkları müddetçe bizim nezdimizde her metinleri, her konuşmaları, her taahhütleri şaibelidir. Bir araya gelmeleri birliktelik değil bozgunculuktur. Asli görevleri iktidara gelmek değil büyükelçilerin taşeronluğudur, kapıkulluğudur. Şirazesi kaymış metinleri ise maksatlıdır ve kötü niyetlidir. Bu aynı zamanda bir güvenlik meselesidir.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ