Reklam

Reklam
Reklam
Haberim Hamsi | Trabzon Haber

Mühendislik Fakültesi’nin Faaliyetleri Konuşuldu

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı, beraberindeki Rektör Yardımcısı; Prof. Dr. Halil İbrahim Okumuş, Prof. Dr. Akif Cinel, Prof. Dr. Cemil Rakıcı ve Genel Sekreter V. Prof. Dr. Bünyamin Er ile birlikte KTÜ Mühendislik Fakültesi “2023 Yılı Faaliyetleri Değerlendirme Toplantısı”na katıldı.

Mühendislik Fakültesi’nin Faaliyetleri Konuşuldu


Mühendislik Fakültesi’nin Faaliyetleri Konuşuldu

Toplantıda, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gençağa Pürçek tarafından heyete; öğrenciler, akademisyenler ve uluslararası sıralamalarla ilgili bilgi aktarıldı.

Detaylı Sunum Gerçekleştirildi
Prof. Dr. Gençağa Pürçek toplantının devamında, Mühendislik Fakültesi bünyesindeki akademisyenlerin TÜBİTAK projeleri, yayınları, “Üniversite-Sanayi İş Birliği” konusundaki çalışmalar, Teknokent firma kurulumları ve görevlendirmeler ile Mühendislik Fakültesi’nin yakın vadeli planlarını, süreçte karşılaşılabilecek tehditler ve fırsatları içeren bir sunum yaptı. Görüş alışverişinde bulunulan ve 2024 yılı planlamalarının değerlendirildiği toplantıda, Rektör Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı, Mühendislik Fakültesi’nin, Araştırma Üniversitesi olan KTÜ’nün çıktılarında önemli bir yere sahip olduğunu ve bu performansın tüm bölümler ve diğer fakültelere örnek olacak şekilde artarak devam etmesi gerektiğini belirtti.

Toplantı, hatıra fotoğrafı çektirilmesinin ardından sona erdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Günebakış Trabzon Haber