Reklam
Reklam

Öğrenciler “Lider Çocuk Tarım Kampı”nda Çoştu..

Tarım Ve Orman Bakanlığı tarafından ilk kez 2010 yılında Ankara’da başlatılan ve daha sonra ülke genelinde uygulanan ‘Lider Çocuk Tarım Kampı’ etkinlikleri İl Müdürlüğümüz ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle 22-24 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Öğrenciler “Lider Çocuk Tarım Kampı”nda Çoştu..

Büyük Şehir Belediyesi Botanik Parkında kurulan kampa Akçaabat İlçesi Yıldızlı TOKİ İlkokulu 4/F Sınıfı öğrencilerinden 35 kişi katıldı.

Etkinliğin açılışına, İl Tarım ve Orman Müdürü Cahit GÜLBAY, Çevre Ve Şehirçilik İl Müdürü Uğur KORKMAZ, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İlhan BAL, Tarım İl Müdür yardımcıları Süleyman BOZ ve Yaşar SEYİS, Koordinasyon Ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Ali Kemal YILDIZ, Çevre Yönetimi ve Denetimi Şube Müdürü Derya VAROL SAĞIR, Akçaabat İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet ÜÇÜNÇÜ, Ortahisar İlçe Tarım ve Orman Müdürü Bülent BAYRAK ,Yıldızlı Toki İlköğretim Okul Müdürü Ergin OCAK ,öğretmenler ve diğer davetliler katıldı.

Bu yılın kamp teması olan ” Sıfır Atık ” konusunda ilk gün İl Müdürlüğümüz toplantı salonunda Çevre ve Şehirçilik İl Müdürlüğü personelleri tarafından; kaynakların daha verimli kullanılması, oluşan atık miktarlarının azaltılması, etkin toplama sistemlerinin önemi, atıkların geri dönüştürülmesi, atık önleme yaklaşımının benimsenmesi konularında öğrencilere sunum yapıldı. Ayrıca etkinliğe katılan 4. Sınıf öğretmeni Cevat YILDIRIM tarafından çeşitli atıklardan hazırlanan görsellerin yerleştirildiği sergi katılımcılar tarafından ilgiyle izlendi.


Etkinlik süresince öğrencilere; “Sıfır Atık” Bilincinin yerleşmesine yönelik uygulamalar gösterildi, Fındığın Çikolataya Yolculuğu (Çikolatanın İmalat Safhaları uygulamalı olarak Fındık Ocağı İşletmesinde gösterildi), Minik ellerin Çilek Hasadı (Serada çilek üretimi) ve Yapraktan Bardağa Çayın Yolculuğu(Çay fabrikasında yaş çayın işlenme aşamaları), gibi etkinliklerde bulunuldu.

Etkinliğin son günü yapılan sertifika törenine katılan İl Müdürümüz Cahit GÜLBAY ve diğer davetliler tarafından öğrencilere”‘Lider Çocuk Tarım Kampı” anısına Katılım belgesi ile Trabzon Veteriner Hekimler Odası ve Çevre Şehircilik İl Müdürlüğünce hazırlanan küçük hediyeler takdim edildi. @ Trabzon İl Tarım ve Orman Müdürlüğü

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ