Reklam

Reklam
Reklam
Haberim Hamsi | Trabzon Haber

ÖĞRENCİLERİN YILSONU GEZİSİ ÇANAKKALEYE

İKİZDEREDE ÖĞRENCİLER KAYMAKAMLIK VE BELEDİYE DESTEĞİYLE SAMSUN, ANKARA VE ÇANAKKALE’DE GEZİDE BULUNDU

ÖĞRENCİLERİN YILSONU GEZİSİ ÇANAKKALEYE


ÖĞRENCİLERİN YILSONU GEZİSİ ÇANAKKALEYE

İSMET KÖSOĞLU

İKİZDERE- Eğitime destek kapsamında ilçedeki ilk orta ve lise öğrencileri Kaymakamlık ve Belediye desteğiyle Samsun, Ankara ve Çanakkale’yi kapsayan bir geziye çıktılar.

İkizdere ‘de eğitime destek kapsamında ilk defa bu kadar geniş kapsamlı ve tüm kademedeki öğrencilerimizi kapsayacak şekilde sosyal etkinler yönetmeliği çerçevesinde böyle bir etkinlik yapıldığı belirtildi. Bu etkinlikler çerçevesinde tüm lise ve ortaokul öğrencileri ilk olarak Samsun, Ankara Anıtkabir ve Türkiye Büyük Millet Meclisini ziyaret etti. Ardından Çanakkale’ye geçerek tarihi Gelibolu yarımadası ve şehitlikleri ziyaret ettiler. 4.ve 5.sınıflar ise Samsun gezisiyle Bandırma vapuru ve şehrin turistik yerlerini gezmişlerdir.2 ve3.sınıflar ise Rize sahilinde uçurtma şenliğine katılmış sonrasında yemek yiyerek, sahildeki parkalarda eğlenceli vakit geçirmişlerdir. İkizdere önceki dönem Kaymakamı Mustafa Salih Bayram görevdeyken başlattığı projeye yeni gelen Kaymakam Ali Özdaş’da destek olurken İkizdere Belediye Başkanı Abdi Ekşi’de yardımda bulundu.

İlçede ilk kez bu kadar geniş kapsamlı ve tüm kademedeki öğrencileri kapsayan sosyal etkinliğe 2 idareci 15 öğretmen ve 222 öğrenci katıldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Günebakış Trabzon Haber