Reklam


Reklam
Reklam
Haberim Hamsi | Trabzon Haber

‘’OZ BÜYÜCÜSÜ’’ ADLI YENİ BİR ÇOCUK OYUNU DAHA SEYİRCİYLE BULUŞUYOR.

2019-2020 Tiyatro sezonu Lyman Frank BAUM’ un yazdığı, Özlem Saraç’ ın uyarladığı, Muzaffer H. Kırıkkalp’in yönettiği ‘OZ BÜYÜCÜSÜ’ adlı çocuk oyununu neşeli bir anlatımla seyirciyle buluşturuyoruz.

Dekor tasarımı Emre Satı, Kostüm tasarımı Deniz Göl, Işık tasarımı Nihat Bahar, Müzik Yusuf Yalçın, Koreografisi Didem Atasoy tarafından yapılan oyunda Müdürümüz Elvan Saliha Karahasan, Gülendam Rümeysa Sağlam, Muhammed Aymaz, Volkan Satır, Durulcan Yaman, Efecan Baştürk, Elvan Tibukoğlu, Sıla Ömeroğlu, Mahir Elvan, Ogün Kılıç, Ebru Karahasan, Murat Aşar, Hazar Altıntaş, Göknur Paslı, Erkan Akçelik, Aykut Güner, Berfun Beşel, Yasemin Nalçacıoğlu, Aybüke Yılmaz rol alıyor.

12 Şubat 2020 Saat 11:00‘da Haluk Ongan Sahnesinde prömiyerini gerçekleştirecek olan çocuk oyununun konusu ise şöyle : Gözlerini kapat, topuklarını iki kere yere vur ve kendini evinde düşün…

Doroti yaşadığı yerden büyük bir kasırga sonucu uçarak çok uzak bir ülkeye, Oz diyarına düşer. Cadıların, Büyücülerin, Mançkinlerin ve Zümrütkentlilerin yaşadığı bu ülkeden kurtulup evine teyzesi ve eniştesinin yanına dönmek ister.

İyi kalpli cadı ona yardım edebilmek için, kudretli Oz büyücüsünü bulmasını söyler. Macera dolu bu yolculukta Doroti yalnız değildir. Beyin isteyen bir korkuluk, kalp isteyen teneke adam, cesaret isteyen bir aslan ve eve dönmek isteyen Doroti…

Ya Oz büyücüsü bu istekleri yerine getirecek ya da kötü cadı Doroti ve arkadaşlarını yok edecek. Bakalım neler olacak?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ