Reklam

Reklam
Reklam
Haberim Hamsi | Trabzon Haber

RİZEDE GÖREV YAPMIŞ ŞEFİK AYGÖL İLE M.EMİN BİLMEZ VAN’DA NÜFUS İŞLERİND E KAPSAMLI DEĞİŞİKLİK YAPTI

VAN- Rize’de görev yapmış eski Vali Yardımcısı Şefik Aygöl ile İkizdere’nin eski Kaymakamlarından bugünkü Van Valisi M.Emin Bilmez Van ilinde Nüfus işlerinde önemli değişikliklere el attılar.


RİZEDE GÖREV YAPMIŞ ŞEFİK AYGÖL İLE M.EMİN BİLMEZ VAN’DA NÜFUS İŞLERİND E KAPSAMLI DEĞİŞİKLİK YAPTI

İSMET KÖSOĞLU

İçişleri Bakan Yardımcısı T.Sabri Erdil’in katılımıyla Emniyet Müdürlüğü Konferans salonundaki eğitim programına Vali Mehmet Emin Bilmez ve Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Şefik Aygöl katıldı. Bakan Yardımcısı Erdil yaptığı konuşmada vatandaşlara en iyi hizmeti vermek için Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlüklerinde kapsamlı değişiklikler yapıldığını söyledi. Vatandaş memnuniyetini en üst seviye de tutmaya önem verdiklerini ve bu anlayışla 2022’nin eğitim yılı olmasını kararlaştırdıklarını ifade eden Bakan Yardımcısı Erdil” Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlüklerinde geçtiğimiz beş yıllık süreçte çok derin değişim ve dönüşümler yaşadık. Çok yüksek bir iş kapasitesine ulaştık. Bugün yaptığımız işlere baktığımızda hizmet alan insan sayısı, günlük iş üretim hacmimiz, kapasitemiz kat kat arttı. Vatandaş odaklı, vatandaşın merkezde olduğu bir kamu hizmeti vermeye çalışıyoruz. Yeni bir düzen oluşturacağız” dedi.

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Emin Bilmez de bölgede 30 yıldır yaşanan güvenlik problemlerinin bazı sorunları ötelediğini, bunun yanı sıra kimi sosyal problemlere de yol açtığını ifade etti. Bu nedenle insanlarla muhatap olurken onlara anne, babaları gibi hizmet vermeleri gerektiğini belirten Vali Mehmet Emin Bilmez “Devletin şefkat elini, devletimizin onlar için var olduğunu Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlüklerinde dahi hissettirmemiz gerekir. Birliğimiz, beraberliğimiz ve kardeşliğimiz ile bu ülkenin huzur ve güvenliği için buna ihtiyacımız var” dedi. Ülkenin 81 il ve ilçelerinde hizmet üretmeye çalıştığını ifade eden Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Şefik Aygöl’ vatandaş odaklı bir hizmet anlayışıyla hareket ediyoruz. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlüklerinde teknolojik alt yapıyla daha kaliteli bir hizmet ürettik. Arkadaşlarımızın yeni konsept müdürlüklerinde özgüvenlerinin çok yüksek olduğunu gördük. Bu yıl Van’da başladığımız eğitimlerle yıl içinde bütün personelimize yüz yüze eğitimler vereceğiz” dedi.

Programa İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Hüseyin Bekmez, İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın, Vali Yardımcıları, kaymakamlar, kurum müdürleri ile çevre il ve ilçelerden gelen Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlüklerinin personeli katıldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ