Reklam
Reklam

SALİH ÖZKAN : BEYPINARI YAYLASINDA

Beypınarı Yaylasında ağaçlandırma çalışmaları memnuniyetimizi artırdı

SALİH ÖZKAN : BEYPINARI YAYLASINDA

Bilindigi üzere Karadeniz yaylalarımızın yüksek rakımlı yerlerinde ağaç yetişmiyordu.Işin uzmanları yapılan bilimsel çalışmalarda bu rakımda yetişen ağaç türü olan huş ağacını getirip bazı yaylalara diktiler.Bu yaylaların biriside Beypınarı yaylası. Ağaçlar büyüyünce insanlarımız gölgelerinde dinleniyor.


Beypınarı Yaylası Turizm Kalkındırma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Nuri Sabah ile yaptığımız sohbette ağaçlandırma ve diğer çalışmaları hakkında bilgi verdi.Ağaçlandırma çalışmalarının devam edeceğini söyleyen başkan “ağaçlar beni sevindiriyor ama yaylamızdaki diğer sorunları çözmede zorlanıyoruz. Özel Idare kapandıktan sonra adeta sahipsiz kaldık.” Dedi.


Gerek başkanla gerekse orada ikamet eden aileler , esnaflar ve gezme amaçlı gelenlerle yaptığım görüşmeler çok uzun olduğu için buraya yazamıyorum. Ama kısaca özetleyerek yorumlarsam;
Valiliğimiz ile Büyükşehir belediye başkanlığımız yaylalar ve diğer kırsal alanlar konusunda zaman geçmeden bir çalışmayı mutlaka yapmalılar.


Çünkü her yerde herkes istediği gibi bina yapıyor.Binalar mantar gibi çoğalıyor.Bütün atiklar su havzalarına bırakılıyor.Hayvancılık çok az ama merada otlayan hayvanların su ihtiyacı karşılanmıyor. Çünkü bütün göze su kaynakları plansız, izinsiz bir şekilde bazıları tarafindan ev veya işyerlerine bağlanmış.Her yer çöplerle dolu.Bu çöpler gerek hayvan ve gerekse insan sağlığı için risk oluşturuyor.


Bu örnekler dahada çoğaltılabilir ama uzun yazılar maalesef okunmuyor.Onun için yazmıyorum. Arzu eden olursa sohbet ederiz.

HABER FOTO : SALİH ÖZKAN

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ