Reklam


Reklam
Reklam
Haberim Hamsi | Trabzon Haber

TEVİTÖL Pandemi Sürecinde Eğitimde Psikolojik Sağlamlık Sempozyumu’nu Gerçekleştirdi

Türk Eğitim Vakfı İnanç Türkeş Özel Lisesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü tarafından organize edilen “Pandemi Sürecinde Eğitimdeki Tüm Paydaşlar Açısından Psikolojik Sağlamlık” temalı sempozyum, 27 Mayıs tarihinde Türkiye genelindeki tüm öğretmenlerin erişiminde düzenledi.  

TEVİTÖL Pandemi Sürecinde Eğitimde Psikolojik Sağlamlık Sempozyumu’nu Gerçekleştirdi

Türk Eğitim Vakfı İnanç Türkeş Özel Lisesi (TEVİTÖL) Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü tarafından düzenlenen “Pandemi Sürecinde Eğitimdeki Tüm Paydaşlar Açısından Psikolojik Sağlamlık” ana temalı sempozyumda, pandemi dönemindeki belirsizliğin yarattığı olumsuz psikolojik etkiler masaya yatırıldı. 27 Mayıs Perşembe günü online olarak gerçekleştirilen sempozyuma Türkiye’nin farklı illerinden birçok öğretmen katıldı.

Sempozyumun açılışını Prof. Dr. Acar Baltaş, “Belirsiz Zamanlarda Hayatın Hakkını Vermek” konulu konuşmasıyla yaptı. Baltaş’ın ardından Dr. Gizem Arıkan “Covid-19’un Etkilerine Psikoloji Çerçevesinden Bakmak” başlıklı konuşmasıyla pandeminin psikolojik etkilerini aktardı. Uzm. Psk. Danışman Pelin Atasoy “Pandemi Günlerinde Ruhsal Sağlık” konusunu ele alırken, sempozyumun kapanışını “Duyusal Yoksunluğunun Psikolojik Etkileri” başlıklı sunumuyla Prof. Dr. İlyas Göz yaptı. Sempozyum konuşmacıları öğretmenlere pratik çözüm çözüm önerilerinde bulunurken, dönemin hemen herkeste yarattığı etkileri konuşmak katılımcılar arasında duygudaşlık sağladı. Ayrıca sempozyuma katılanlara Prof. Dr. Acar Baltaş’ın son kitabı olan “Hayatın Hakkını Vermek” hediye edildi.

 

TEVİTÖL Hakkında:

Yatılı ve karma olarak eğitim veren TEVİTÖL, 1993 yılında merhume İnanç Türkeş’in anısını yaşatmak için İnanç Türkeş’in eşi merhum Sezai Türkeş tarafından kurulmuş, ilk mezunlarını 2000 yılında vermiştir. 2001 yılında Türk Eğitim Vakfı (TEV) tarafından devralınarak Türk Eğitim Vakfı İnanç Türkeş Özel Lisesi (TEVİTÖL) adını alan okulda, Türkiye’nin dört bir yanından gelen üstün başarılı ve yüksek potansiyelli öğrenciler bir arada yaşayıp eğitim görmektedir.

Türk Eğitim Vakfı Hakkında:

Türk Eğitim Vakfı (TEV), 4 Mayıs 1967 tarihinde merhum Vehbi Koç’un önderliğinde eğitime gönül vermiş 205 Türk aydını tarafından kuruldu. Başarılı ve maddi olanakları sınırlı olan öğrencilere burs desteği vererek Türkiye’ye ve insanlığa katkı sağlayacak öncü gençleri ve onların yetişecekleri eğitim sistemini destekleyen TEV, kuruluşundan günümüze yaklaşık 250 bin yurt içi ve iki bin yurt dışı bursu sağladı. Eğitime katkılarını 30 adet eğitim tesisi yaptırarak destekleyen Türk Eğitim Vakfı ayrıca Türkiye’de üstün başarılı ve yüksek potansiyelli öğrencilere ihtiyaç duydukları eğitimi lise düzeyinde sağlamak amacıyla kurulan İnanç Lisesi’ni 2001 yılında devraldı ve okul Türk Eğitim Vakfı İnanç Türkeş Özel Lisesi (TEVİTÖL) adıyla eğitim faaliyetlerini sürdürmektedir. İzmir’de, Trabzon’da ve Ankara’da kız öğrenci yurdu açarak Türk Eğitim Vakfı Öğrenci Yurtları İktisadi İşletmesi bünyesinde faaliyet alanını genişletti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ