Reklam


Reklam
Reklam
Haberim Hamsi | Trabzon Haber

TOBB Nefes Kredisi 8’inci fazı 1 Haziran’da başladı

Covid-19 salgınının işletmeler üzerindeki etkisini hafifletmek üzere TOBB Nefes Kredisi 8’inci kez hayata geçiyor.

TOBB Nefes Kredisi 8’inci fazı 1 Haziran’da başladı

Trabzon Ticaret Borsası (TTB) Başkanı Eyyüp Ergan üyelere yönelik sağlanan Nefes Kredisinin 8’inci fazının 1 Haziran itibariyle uygulamaya koyulduğunu söyledi.

TOBB Nefes Kredisine başvurular, oda ve borsalardan alınacak faaliyet belgesi ile Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank, İş Bankası, Garanti Bankası, Yapı ve Kredi Bankası, Akbank, Denizbank, Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım Bankası’ndan yapılabilecek. Kredi Garanti Fonu da (KGF) Hazine desteğiyle kredilere kefil olacak.

Kredi ile işletmelere 6 ay tamamen ödemesiz dönem imkanının tanınacağını belirten TTB Başkanı Ergan “Kredi taksitleri ödemesiz dönem sonrası 12 eşit parçada ödenecek. Kredinin faizi yıllık yüzde 17,50 olacak. Krediden cirosu 10 milyon TL ve altında olan ve 2020 yılı cirosunda 2019 yılına göre yüzde 25 kayıp yaşayan işletmeler faydalanabilecek. 2019 yılından sonra kurulmuş işletmelerde ise ciro kaybı şartı aranmayacak. 2020 yılı cirosu 1 milyon TL’yi aşmayan KOBİ’ler azami 50 bin TL, cirosu 1 – 10 milyon TL arasında olan KOBİ’ler ise azami 200 bin TL kredi kullanabilecek” dedi.

Başkan Ergan, Nefes Kredisi’nin 8’inci kez hayata geçirilmesini sağlayan başta TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu olmak üzere bakanlara, bürokratlara ve bankalara teşekkür etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ