Reklam

Reklam
Reklam
Haberim Hamsi | Trabzon Haber

Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisinde Dr. Çankaya’dan talepler

Trabzon Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Dr. Mustafa Çankaya, vatandaşın taleplerini mecliste duyurmaya devam ediyor. 

Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisinde Dr. Çankaya’dan talepler


Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisinde Dr. Çankaya’dan talepler

08.07.24 tarihinde yapılan büyükşehir belediye toplantısında söz alan Dr. Mustafa Çankaya Akçaabat’ın yoğun nüfusuna rağmen sadece 3 adet asansörlü üst geçite sahip olduğunu ve geçmişte büyükşehir belediyesi katkısıyla bunlardan birinin ilçeye kazandırıldığını yine bu yeni dönemde Akçaabat’a asansörlü üst geçit yapılmasının zaruri olduğunu ileterek talepte bulundu.
İkinci olarak Akçaabat Akçaköy, Derecik, Yıldızlı hattından Akçaabat merkeze toplu ulaşım olmadığını ve belediyede ya da kamu kurumlarında işi olan vatandaşların sahilde karşıya geçerek ikinci bir vasıtaya binmeleri gerekmektedir. Biz halkımızın talebi doğrultusunda Akçaabat merkeze bu bölgeden direk hat istiyoruz dedi. Çankaya yine Tiski genel kurulunda gündeme getirdiği talebi doğrultusunda Salacık mahallesinin kanalizasyon yapım işinin o toplantıda sayın Ahmet Metin Genç’in Tiski genel müdürüne iletildiğini hatırlatarak bu konu hakkında nasıl bir çalışma yapıldığını sorguladı ve konu hakkında açıklama istedi. 

Çankaya’nın konuşması sonrası başkan Ahmet Metin Genç Akçaabat belediye başkanına söz vererek talepleri sordu ve Akçaabat Belediye başkanı da taleplerin halktan kendilerine de ulaşan talepler olduğunu doğruladı ve büyükşehir belediyesinin uhdesinde olduğunu belirtti. Yine söz alan Tiski genel müdürü Salacık’la birlikte Akçakale ve Mersin’de de aynı sorunun olduğunu ve 2 alternatif plandan birini seçerek bütüncül bir yaklaşımla bu konunun çözüleceğini bildirdi. Bu doğrultuda ulaşım daire başkanına da konular not aldırıldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Günebakış Trabzon Haber