Reklam

Reklam
Reklam
Haberim Hamsi | Trabzon Haber

Trabzon Uluslararası Öğrenci Derneği’nden Ankara ve İstanbul Ziyaretleri

Trabzon Uluslararası Öğrenci Derneği, Türkiye’nin farklı bölgelerindeki önemli isimlerle istişarede bulunmak, projeler geliştirmek ve çalışmalarını tanıtmak amacıyla Ankara ve İstanbul’da ziyaretler gerçekleştirdi.


Trabzon Uluslararası Öğrenci Derneği'nden Ankara ve İstanbul Ziyaretleri

Ankara ziyaretleri kapsamında, Gençlik ve Spor Bakanlık Müşaviri Selim Cerrah, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkan Yardımcısı Abdulhadi Turus, Türkiye Ulusal Ajansı Başkanı İlker Astarcı, Türkiye Maarif Vakfı Başkanı Prof. Dr. Birol Akgün ve Yunus Emre Enstitüsü Kültürel Tanıtım ve Projeler Dairesi Başkan Vekili Zeynep Ateş Özçiçek gibi önemli isimlerle görüşmeler gerçekleştirildi. Ayrıca, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Trabzon Milletvekili Mustafa Şen ile Asma Köprü Uluslararası Öğrenci Derneği, Ankara İl Kültür ve Turizm Müdürü Ali Ayvazoğlu, Afrika El Sanatları Pazarı ve Kültür Evi Yönetim Kurulu Başkanı Zeliha Sağlam da ziyaret edilen isimler arasındaydı.

İstanbul’daki ziyaretler ise genel merkezlerde gerçekleştirildi. UDEF Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Muhammed İslam, TGSP Yönetim Kurulu Başkanı Ali Haydar Ustaosmanoğlu, Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Ercan Akcan, Genç İHH Başkanı Muhammet Cihat Çelik ve Cihannüma Genel Başkanı Rıza Yorulmaz, Trabzon Uluslararası Öğrenci Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Yılmaz tarafından ziyaret edildi.

Bu ziyaretler, Trabzon Uluslararası Öğrenci Derneği’nin Türkiye’nin dört bir yanındaki önemli paydaşlarıyla işbirliğini güçlendirmeyi ve projelerini daha da geliştirmeyi amaçlıyor. Dernek, uluslararası öğrencilerin Türkiye’de daha iyi entegre olmalarını desteklemeyi ve kültürel anlamda köprüler kurmayı hedefliyor.

Trabzon Uluslararası Öğrenci Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Yılmaz yapmış olduğu ziyaretlerle alakalı şunları söyledi; “Bu ziyaretlerin ardından daha fazla işbirliği ve projelerle uluslararası öğrencilerin Türkiye’deki deneyimlerini zenginleştirmeye devam ettireceğiz. Ziyaretlerimizle hem çalışmalar hakkında detaylı bilgiler edinmiş olduk hem de değerli büyüklerimizin tecrübelerinden istifade ettik. Bu vesileyle Trabzon’da ki uluslararası öğrenci çalışmalarını layık olduğu konuma getireceğiz. Bizleri kabul eden değerli büyüklerimize teşekkür ederiz.” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Günebakış Trabzon Haber