Reklam


Reklam
Reklam
Haberim Hamsi | Trabzon Haber

Trabzon’da yapılan Küçükler, Yıldızlar ve Gençler Eskrim İl Birinciliği müsabakalarına ilgi büyüktü

50’nin üzerinde spor branşının yapıldığı Trabzon’da, son dönemlerde eskrimde de büyük atılım yaşanıyor. İlginin sürekli arttığı ve ‘kılıçların satrancı’ olarak anılan eskrimde aktif sporcu sayısı katlanarak çoğalıyor. Tıpkı satrançta olduğu gibi bir yandan hızlı karar verirken, diğer yandan birkaç hamle sonra ne yapılması gerektiğini düşündüren, güç kadar zekaya da dayalı olan eskrimde Trabzon Okulsporları Küçükler, Gençler ve Yıldızlar İl Birinciliği Müsabakaları yapıldı.

Beşirli Spor kompleksinde yapılan müsabakalara ilgi büyüktü. Dereceye girenlere ödülleri, Gençlik ve Spor İlçe Müdürleri tarafından verildi. Araklı İlçe Müdürü Dursun Ali Ayazoğlu, Arsin İlçe Müdürü Taner Şentürk, Çaykara İlçe Müdürü Yusuf Kurt, Düzköy İlçe Müdürü Yılmaz Arslan, Maçka İlçe Müdürü Nevzat Beldüz, Of İlçe Müdürü Özcan Demirel, Yomra İlçe Müdürü Cengiz Aydoğdu, birbirinden yetenekli sporcuların olduğunu belirterek öğrencileri tebrik ettiler.

Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk, eskrimin çeviklik, dayanıklılık, esneklik, denge, refleks, çabuk düşünüp karar verme yeteneği kazandırma gibi birçok faydası olduğunu ifade ederken, Ortahisar İlçe Müdürü Ecvet Kurt da, Trabzon’un yakın gelecekte eskrimde söz sahibi olacak bir potansiyele sahip olduğuna dikkat çekti. Eskrim Antrenörü Coşkun Gökdemir ise, “Ailenin çocuklarını son dönemlerde bu branşa daha çok yönlendirmesi sevindirici” ifadelerini kullandı.

KÜÇÜK ERKEKLER

1-Taha Albayrak, 2-Melih Albayrak, 3-A. Kaan Sarı

KÜÇÜK BAYANLAR

1-Şevval Sağlam, 2-Havvanur Karaağaç, 3-Azra Kocaman

GENÇ ERKEKLER

1-Yağız Karaağaç, 2-Hüseyin Demirkır, 3-Hasan Yazıcı

GENÇ BAYANLAR

1-İrem Koç, 2-Beren Bulut, 3-Sude Sağlam

YILDIZ BAYANLAR

1-Nusanur Sağlam, 2-Merve Yazıcı, 3-Gülnur Birinci

YILDIZ ERKEKLER

1-A.Berk Ünsal, 2-Eren Öztürk, 3-Efnan Şahinoğlu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ