Reklam

Reklam
Reklam
Haberim Hamsi | Trabzon Haber

“Trabzon’daki müze sayısını artırmalıyız”

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası’nı (TTSO) ziyaret ederek Başkan Erkut Çelebi, meclis başkanlık divanı ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi.

“Trabzon’daki müze sayısını artırmalıyız”


“Trabzon’daki müze sayısını artırmalıyız”

Başkan Çelebi ve kurul üyelerine görev dönemlerinde başarı dileklerini ileten Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, yaptıkları çalışmalardan bahsederken, “Ortahisar Belediyesi olarak şehrin kültür ve sanatının geliştirilmesine özel önem veriyoruz. Bu anlamda müzeleri çok özel bir yere koyuyoruz. Ortahisar’daki tarihi valilik binamızın karşısındaki sokakta Tarih Müzemizi açtık. Trabzon’un tarihinin gelen tüm turistlerce bilinmesi çok önemli. Ayrıca yine aynı sokak üzerinde 10 Ocak’ta Basın Müzemizi açacağız. Burada da Anadolu’nun en köklü basın tarihine sahip şehirlerinden biri olan Trabzon basınının geçmişine ait belgeler, eşyalar yer alacak” dedi. Genç, Kültür ve Turizm Bakanlığı TTSO Özel İpekyolu Müzesiyle şehirdeki müzeciliğe katkıda bulunan TTSO’nun, İçkale kazısı başta olmak üzere şehrin tarihinin gün yüzüne çıkarılması konusundaki birçok çalışmaya da destek verdiğini belirterek bu konuda teşekkür etti.

TTSO Başkanı Erkut Çelebi de amaçlarının turizmi çeşitlendirmek olduğunu, tarih ve kültür turizmi konusunda da Trabzon’a turist çekebilmek için yürütülecek çalışmaların da gündemlerinde olduğunu vurguladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ