Reklam

Reklam
Reklam
Haberim Hamsi | Trabzon Haber

“Türk iş insanlarını 27-28 Nisan’da Soçi’ye bekliyoruz”

Soçi İşadamları Birliği Başkanı Vadim Pavlovich Levchenko, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası’nda (TTSO) iş dünyası temsilcileriyle bir araya geldi,


“Türk iş insanlarını 27-28 Nisan’da Soçi’ye bekliyoruz”

Türk iş insanlarını 27 – 28 Nisan’da Soçi’de düzenlemeyi planladıkları Türk ürünleri fuarına davet etti.

Soçi İşadamları Birliği Başkanı Vadim Pavlovich Levchenko, TTSO’yu ziyaret ederek Meclis Başkanı M. Şadan Eren, Yönetim Kurulu Başkanı Erkut Çelebi, Trabzon Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Eyyüp Ergan ve Trabzon’daki iş dünyası temsilcileriyle bir araya geldi.

TTSO Meclis Başkanı M. Şadan Eren, ziyaret nedeniyle Vadim Levchenko’ya teşekkür ederek, “Her iki tarafın da karşılıklı kazanacağı bir ticaret hattının kurulması için çalışmalar yürütülüyor. Trabzon ziyareti ve bu konudaki çabaları nedeniyle de Sayın Levchenko’ya teşekkür ediyorum” dedi.

ÇELEBİ: HIZLI HAREKET ETMELİYİZ

TTSO Başkanı Erkut Çelebi de Ukrayna – Rusya savaşı sonrasında Rusya’nın Avrupa ile ortaya çıkan durumu nedeniyle ürünlerinin birçoğunu Türkiye’den alması gerektiğinin altını çizerek, “Orada potansiyel var. Bu potansiyeli de Türk iş dünyası olarak değerlendirmek istiyoruz. Fuarın bu konuda yararlı olacağını düşünüyorum. Ayrıca 50 dönümlük bir yer talep ettik. Bu noktada daha çok Türk inşaat sektöründeki malların üretilip satılabileceği bir alan yaratmak da istiyoruz. Hızlı hareket etmemiz lazım. Fırsatları değerlendirmek gerek. Ayrıca sağlık turizmiyle ilgili de çalışmalarımız olacak” ifadesini kullandı.

Trabzon Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Eyyüp Ergan da Soçi – Trabzon hattındaki ticaretin geliştirilmesi için yapılacak çalışmalara destek verdiklerini vurgulayarak, katkıda bulunanlara teşekkür etti.

FUARA DAVET ETTİ

Levchenko, geçen hafta iki kez TTSO Başkanı Erkut Çelebi ile online toplantı yaptıklarını belirterek, “Kendilerine işbirliği isteğimizden bahsettim. Olumlu düşünceleri üzerine de bu ziyareti gerçekleştiriyoruz. Soçi ve Trabzon’un ilişkileri çok eskiye dayanıyor ve eski hareketli günlerine dönmesini çok istiyoruz” dedi. Levchenko sözlerini şöyle sürdürdü:

“27 – 28 Nisan’da Soçi’de Türk ürünlerinin tanıtılacağı bir fuar düzenlemeyi planlıyoruz. Bu fuarla ticari ilişkileri yeniden canlandırmayı amaçlıyoruz. Fuara sadece Soçi’den değil, Krasnodar, Stavrapol, Rostov ve Kuzey Kafkasya bölgesinden de iş insanlarını davet edeceğiz. Rusya piyasasında çok fazla Türk ürününe ihtiyaç var. Bir diğer önemli konu da Soçi – Trabzon hattında deniz taşımacılığının yeniden başlamasını sağlamaktır. Gemi seferlerini eski haline getirebilirsek önemli bir sorunu çözmüş olacağız. Gerekli izinleri aldık ve gemi bulunması halinde hemen seferlere başlayabiliriz. Bir diğer önem verdiğimiz konu da Soçi’de bir Rus – Türk Ticaret Evi açmaktır. Her türlü ticari faaliyetin yürütülmesi, işadamları arasında bağlantı kurulması bu yapı üzerinden devam ettirilebilir. Rusya ve Türkiye arasında aktif ilişkiler devam ediyor. Özellikle gaz ve buğday alımı konusunda ilişkimiz var. Biz bölgeler arasında da ticari ilişkileri geliştirmeye çalışıyoruz.” Toplantıda daha sonra katılımcı olan firma yetkilileriyle görüş alışverişinde bulunuldu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Günebakış Trabzon Haber