Reklam

;Reklam
Reklam

;Reklam
Reklam
Haberim Hamsi | Trabzon Haber

Türkiye Yazarlar Birliği’nin Genç Yazar Kadrosu Trabzon da Ağırlandı

Türkiye Yazarlar Birliği Genel Merkezinin genç yazarlarından oluşan 40 kişilik kafile, edebiyat ve kültür gezileri bağlamında oluşturulan “ Gençler Kültür Kervanında” konulu proje kapsamında, TYB Trabzon şube başkanlığının misafirleri olarak 29 Haziran 2019 tarihinde Trabzon’a geldi. İki gün süreli ve planlı program dâhilinde Sümela, Ayasofya Müzesi, Atatürk Köşkü, Şehir müzesi gibi şehrin tarihi mekânları ziyaret edildi.

Türkiye Yazarlar Birliği Trabzon Şube Başkanı Kamuran Tuna’nın haberdar etmesiyle, genç yazar grubuna Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve ilgili kurumlar da destek verdi. Misafirler onuruna, Büyükşehir Belediyesi Sosyal Tesislerinde düzenlenen yemekte, Genel Sekreter Yardımcısı, Mehmet Yanık ve kıymetli eşleri ile Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Hüseyin Saran ve Belediye Başkan Danışmanı Emre Gülsever de hazır bulundu.

Yemek sırasında, Şube başkanı Kamuran Tuna’nın yaptığı selamlama konuşmasında, “Genç yeteneklerimizin ilimize gerçekleştirdikleri ziyarete ilişkin duyduğumuz mutluluk tarifsizdir. Eminim ki bölgemizden aldıkları feyz ile kültür ve edebiyat dünyamıza çok daha derin izler bırakacaklardır. Bu vesile ile kendilerini tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum” dedi. Konuşmasının devamında, kültür-sanat ve edebi hayatımıza yönelik duyarlılıklarından ötürü, büyükşehir belediye başkanı Sn.Murat Zorluoğlu başta olmak üzere, tüm ilgililere ve yemekte bizleri yalnız bırakmayan heyete ayrıca şükranlarımı arz ediyor, mevcut yönetimle takdire şayan birçok çalışmaya imza atacağımıza inanıyorum. İfadelerine yer verdi. Aynı şekilde, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı, Mehmet Yanık tarafından yapılan kısa konuşmada, “planlı programı nedeniyle çok istemesine rağmen aramıza katılamayan büyükşehir belediye başkanımız, Sn. Murat Zorluoğlu’nun selamlarını getirdim.

Genç yazarlarımız olarak, sizlerle birlikte olmaktan duyduğumuz mutluluğun tarifi yoktur. Bu denli pırıl, pırıl genç beyinlerin özelde ilimize, genelde ülkemize çok değerli katkıları olacağına yönelik inancım tamdır. İlimizden, bölgemizden edineceğiniz gözlem ve izlenimlerle son derece güçlü edebi dizlerle örülü bir dünya kuracağınızı düşünüyorum. Bu meyanda, sizlerle tanışmamıza olanak sağlayan TYB Trabzon şube başkanı Kamuran Tuna’ya teşekkürlerimi iletiyorum. Edebiyatın her sahasına pozitif bakabilen bir yönetim anlayışımız ve işlerlik kazandırmayı düşündüğümüz projelerimiz var. Umuyorum ki birlikte çok daha anlamlı şeyler başaracağız.” Şeklindeki hususlar vurgulandı. TYB Trabzon şube üyeleriyle etkileşim halinde kültürel söyleşi ve eğlence faaliyeti de tertip edilen 29-30 Haziran 2019 tarihlerini içeren iki günlük program, Üzungöl gezisinin ardından sona erdi.
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ