Reklam

Reklam
Reklam
Haberim Hamsi | Trabzon Haber

Yomra’da Şiir Şöleni düzenlendi

Trabzon’un Yomra ilçesinde düzenlenen ‘Şiir Şöleni’ büyük beğeni topladı. Etkinlikte enstrümanlar eşliğinde öğretmen ve öğrenciler okudukları şiirlerle göz doldururken zaman zaman duygu dolu anlar da yaşandı.


Yomra’da Şiir Şöleni düzenlendi

Yomra Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen şiir şölenine başta Yomra Kaymakamı Muhammet Öztabak olmak üzere, İlçe Jandarma Komutanı Hasan Zeki Uzunöz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan Yıldırım, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Sezai Mısır ve Nedim Kurt, Türkiye Yazarlar Birliği Trabzon Şube Başkanı Kamuran Tuna, protokol üyeleri, okul müdürleri, eğitimci Mehmet Ural ve Özgür Açıkgöz, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Trabzon’da yazarlığın yanı sıra şairlik yönüyle de tanınan TYB Üyesi ve Trabzon Şube Başkanı Kamuran Tuna kendi kaleme aldığı ‘Gençliğe Sesleniş’ adlı şiirini de okudu. Tuna yaptığı açıklamada Trabzon’un, kültür-sanat alanlarında her zaman öncü bir il olduğunu belirterek, “Kültür-Sanat faaliyetleri ve fair play anlayışı içinde icra edilen sportif faaliyetler önemli kazanımlarımızdır. Bu değerlerden uzak kalan gençlerimiz istenmeyen kötü alışkanlıklarla ne yazık ki karşılaşabilirler. Dolayısıyla onların iç dünyalarındaki gizli yeteneklerini ortaya koymalarını sağlamak ve böylece topluma yararlı, özgüveni yüksek bireyler olarak hayat sahnesindeki yerlerini almalarına katkı sunmak bizlerin asli görevlerindendir” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ