Reklam


Reklam
Reklam
Haberim Hamsi | Trabzon Haber

Zorluoğlu’ndan Ortahisar Gazeteciler Cemiyetine ziyaret.

Zorluoğlu’ndan Ortahisar Gazeteciler Cemiyetine ziyaret.

10 Ocak 2022 Çalışan gazereciler günü dolayısı ile Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Murat Zorluoğlu Ortahisar Gazeteciler Cemiyetine bir ziyaret gerçekleştirdi.

Çalışan gazetecilerin gününü tebrik eden Zorluoğlu Cemiyet Başkanı Emiroğlu Trabzon da ummalı bir çalışma olduğunu, bu çalışmalar hakkında bilgi istedi.

Zorluoğlu yapmış olduğu çalışmalar hakkında da geniş bilgi verdi.

Zorluoğlu; İmar etmek için önce yıkmak lazım geşldiğini ifade etti. Uzun zamandan beri Trabzon’un alt yapısına neşter vurulmadı, üst yapıya başlamada alt yapıyı yapmak zorundaydık. Avrupa Birliği Projesi sadece içmesuyu’nu kapsıyordu biz buna Kanalizasyon, Telekom, Doğalgaz ve Yağmur suyu işlemini de porojeye kattık. Trabzo halkının bu konuda göstermiş olduğu sabıra teşekkür etti. Avrupa Birliği bu projenin %60’ını karşılıyor.

Otogar inşaatının ikinci katının betonunun döküldüğünü ve basına yansıtıldığı gibi dere yatağına değil dere yatağının 50 metre uzağına islah çalışması yaparak inşa edileceğini ifade etti.

Trabzon da yapılan bu hizmetlerin tanıtımında basının da payının büyük olduğunu ve bu konuda da basının desteğine herzamankinden daha fazla ihtiyaç olduğunu beyan etti.

Beşirli ve Ganita projelerinin tamamlandıktan sonra hafif raylı sisteme geçilebileceğini söyledi.

Gazipaşa caddesinin de çift yönlü trafiğe açılacağını söyledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ