Reklam


Reklam
Reklam
Haberim Hamsi | Trabzon Haber

Başkan Çebi’nin 25 Şubat Araklı’nın Kurtuluşu Mesajı

Bugün bu tarihi günde Araklımızın düşman işgalinden kurtuluşunun 102.yıl dönümünü kutluyoruz.

Başkan Çebi’nin 25 Şubat Araklı’nın Kurtuluşu Mesajı

Bugün bu tarihi günde Araklımızın düşman işgalinden kurtuluşunun 102.yıl dönümünü kutluyoruz.

Ek küçük resmi

Bu nedenle, milli dayanışma ve bütünleşmeyi en güzel şekilde ortaya koyduğumuz, tek hedefte birleşerek ulusal onurumuzu koruma sevincini yaşadığımız, 25 Şubat Araklı’nın düşman işgalinden kurtuluş gününü kutluyor, bu bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin bedelini canlarıyla ödeyen aziz şehitlerimizi minnet ve şükran duygularıyla rahmetle anıyorum.

Günümüzden tam 102 yıl önce Araklı da kahraman ecdadımız ölüm kalım savaşı vererek canları pahasına bu topraklarını düşmandan temizlediler. İşgalci güçler 102 yıl önce bugün tüm Anadolu’da olduğu gibi Araklı’da da yüreği vatan sevgisi ile dolu Türk askeri ve halkının direnci karşısında işgal ettikleri topraklardan çekilmek zorunda kalmışlardır.

Şehitlerimizin kutsal kanları ile sulanan topraklarda var olmanın haklı gururunu Araklı’nın kurtuluşunun 102.yıl dönümünde yeniden yaşıyoruz.

Dün olduğu gibi bugünde, bütün bir ulus olarak, aynı birliktelik, dayanışma, sevinç ve gururla dolu bu tarihi günün anısına bir araya geldik. Tarihimizin en şerefli sayfalarından birini yazan milletimizden aldığımız ilham ve güçle bu bayrağı, yeni nesil olarak şimdide biz taşıyoruz. Dünya milletleri bilmelidir ki; Türk milletinin bağrındaki iman ve bağımsızlık aşkını hiç bir maddi güç sindiremeyecektir. Geçmişimizin mücadelesini günümüzün değerleriyle bütünleştirmeliyiz. Geçmişten ders alıp geleceğimize yön vermeliyiz. Araklı’nın düşman işgalinden kurtarılışının 102.yıl dönümünü kutladığımız bu günde dünyaya mesajımız; barıştır, sevgidir, kardeşliktir.

Bu duygularla kurtuluş gününüzü en içten duygularımla tebrik ediyor, bu topraklar için canlarını veren aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyor saygılar sunuyorum.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ