Reklam

Reklam
Reklam
Haberim Hamsi | Trabzon Haber

BAŞKAN GENÇ: TRABZON’UN DAYANIŞMA RUHU ALTUĞ’UN YANINDA

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, SMA Tip 1 teşhisi konulan ve tedavisi için Almanya’ya gidecek olan 10 aylık Altuğ Güray Bayraktar için düzenlenen etkinliğe katıldı.

BAŞKAN GENÇ: TRABZON’UN DAYANIŞMA RUHU ALTUĞ’UN YANINDA


BAŞKAN GENÇ: TRABZON’UN DAYANIŞMA RUHU ALTUĞ’UN YANINDA

Renkli görüntülere sahne olan “balon uçurma” partisinde, Altuğ’un sevenleri, müzik eşliğinde dans ederek onun sağlığına kavuşacağı umudunu paylaştılar. 

Trabzon’un dayanışma ruhuna vurgu yapan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, “Biz dayanışmayı seven bir milletiz. SMA’lı yavrularımızın tedavisi için güçlü bir maliyet gerekiyor. Biz de Trabzon’umuzda bu işe ön ayak olmaya çalıştık, gayret ettik. Evladımız Demir Ali’yle başladık, şifa buldu. Şu anda çocukluk hayatını yaşıyor. Maçka’mızın evladı, Egemen’imize katkı sağladık. Buna biz sadece öncülük ettik. Hep beraber bir el birliğiyle birlikte gayret ettik. Trabzonlular da sahip çıktı. Egemen’den sonra Emir Asaf’ımız vardı. O da ilacını almaya başladı. Onu da karşılamak için bekliyoruz. Şimdi Altuğ Bayraktar yavrumuz var. O da şifasını bulacak inşallah. Bütün hemşehrilerimizin katkısıyla şu anda onun şifası için bir aradayız. Allah hayırlı yolculuk nasip etsin.” dedi.

ONLARIN YÜZÜ GÜLÜNCE BİZİM DE YÜZÜMÜZ GÜLER
Başkan Genç, sözlerini şöyle sürdürdü: “Tonya’dan da Aslı’mız var biliyorsunuz. Aslı’mız da yüzde 60’larda. Ona da gayret edeceğiz. Bir de Çağlayan’dan Mustafa Deniz’imiz var. Hepsine vakıfız. Hepsi için değerli belediye başkanlarımla el ele vereceğiz. Bu şehrin güçlü insanları var. Hayırsever insanları var. Biz işin önündeyiz. Merak etmeyin. Hepsi için gayret edeceğiz. Bu çocuklar yeter ki şifa bulsun, çocukluğunu yaşasın, yüzleri gülsün. Onların yüzü gülünce, ailelerin yüzü gülünce, bizim de yüzümüz güler. Biz böyle inanıyoruz.” diye konuştu. 

BAŞKAN GENÇ’E TEŞEKKÜR ETTİ
Altuğ’un babası, Ömer Bayraktar ise, “Tüm SMA’lı hastaların tedavi ücretlerinin karşılanması için elini taşın altına koyan herkesten Allah razı olsun. Sayın Başkanımız Ahmet Metin Genç de bu konuda çalışmalar yaptı. Destek istedi ve gayret gösterdi. Kendisine teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Günebakış Trabzon Haber