Reklam

Reklam
Reklam
Haberim Hamsi | Trabzon Haber

Başkan Kaya, engelli gençlerin askerlik sevincine ortak oldu

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Kaya, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla 17. Tugay Komutanlığı Şehit Üsteğmen H. Erdal Kurtoğlu Kışlası’nda engelli bireyler için düzenlenen temsili askerlik törenine katılarak gurur ve sevinçlerine ortak oldu.

Başkan Kaya, engelli gençlerin askerlik sevincine ortak oldu


Başkan Kaya, engelli gençlerin askerlik sevincine ortak oldu

Programa, Trabzon Valisi Aziz Yıldırım, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Ortahisar Kaymakamı Gürkan Demirkale, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Kaya, Trabzon İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Mustafa Erdem, Trabzon İl Emniyet Müdür Yardımcısı Nuh Tezcan, davetliler ve asker aileleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende, engelli bireyler, askeri üniforma giyerek temsili olarak temel askerlik eğitimi aldı ve daha sonra yemin ederek askerlik sevinci yaşadı.

Engelli bireyler adına yaş kütüğüne dönem plaketini çakan Mustafa Saka, yaşadığı sevinci şu cümlelerle dile getirdi:

“Her Türk genci gibi, bizler için de çok önemli bir günde kışladayız. Daha önce giyme şansını bulamadığımız bu şerefli üniformayı giyerek bize Devletimiz ve şanlı Türk Silahlı Kuvvetleri’nin sağladığı temsili askerlik uygulaması sayesinde askerlik yeminimizi yaptık. Bize ve ailemize bu gururu yaşattıkları için, Devletimize, Türk Silahlı Kuvvetlerimize teşekkür ediyoruz. Bu uygulamanın süresi bir gün olsa da bizim ve ailemizin taşıyacağı bu gurur, bir ömür boyu sürecek.”

ALBAY UZUNER: “ÖZEL TERTİP MENSUBU KAHRAMAN MEHMETÇİKLERİMİZLE DAHA DA GÜÇLENDİK”

Garnizon Komutanı ve 17’nci Komando Tugay Komutan Vekili Piyade Albay Cemil Uzuner, törende yaptığı konuşmada, “Özel tertip mensubu kahraman Mehmetçikler, bugün vatani görevini yapmak üzere birliğimize katılarak yurdumuzun dört bir köşesinden gelen arkadaşlarımızla aynı amaç uğrunda buluşmuştur. Bugün burada ant içtikten sonra onlar da Türkiye Cumhuriyeti’nin, Atatürk ilke ve inkılaplarının yılmaz bekçileri olarak Türk Silahlı Kuvvetleri saflarına katıldılar. Biz bu katılımla daha da güçlendik” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından yemin eden engelli bireylere takdir belgeleri ve hediyeleri takdim edildi, toplu fotoğraf çekimi yapıldı.

Tören sonunda, temsili askerler ve ailelerinin yoğun ilgisiyle karşılaşan Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Kaya, kendileriyle tek tek ilgilenerek fotoğraf çekildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Günebakış Trabzon Haber