Reklam

Reklam
Reklam
Haberim Hamsi | Trabzon Haber

Başkan Kaya, LGS Türkiye birincilerini makamında ağırladı

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Kaya, 2024 LGS Türkiye birincisi olan Ömer Kaan Cansu ve Mustafa Türker Yarar’ı makamında ağırladı. 

Başkan Kaya, LGS Türkiye birincilerini makamında ağırladı


Başkan Kaya, LGS Türkiye birincilerini makamında ağırladı

2024 LGS’de 500 tam puan alarak Türkiye birincisi olan Özel Trabzon Bahçeşehir Koleji öğrencisi Ömer Kaan Cansu ve Mahmut Celaleddin Ökten İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Mustafa Türker Yarar’ı, elde ettikleri üstün başarı dolayısıyla tebrik eden Başkan Kaya, bu başarının Trabzon için ‘gurur vesilesi’ olduğunu söyledi.
ÖĞRENCİLERE ‘BOL BOL KİTAP OKUYUN’ TAVSİYESİ
Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Karakaş, okul idareci ve öğretmenlerin de katıldığı ziyarette, Ömer Kaan Cansu ve Mustafa Türker Yarar ile çalışma sistemleri, hedefleri ve kariyer planları konusunda sohbet eden Başkan Kaya, öğrencilere bolca kitap okumaları tavsiyesinde bulundu, kitap okumanın, eğitimde başarının temel anahtarı olduğunu ifade etti. 
KAYA: “HEPİMİZİ GURURLANDIRDINIZ, TRABZON ADINA SİZLERE TEŞEKKÜR EDİYORUM” 
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Benim manevi mirasım bilim ve akıldır’ sözüne atıfta bulunan Başkan Kaya, “İnşallah başarılarınız artarak devam eder, bu anlamda neye ihtiyacınız olursa yanınızdayız. Çünkü bizi ayağa kaldıracak olan şey, bilimde, sanatta, fende, mühendislikte, her alanda sizin gibi yetişmiş yavrularımızdır. Üreten, güçlü Türkiye böyle olacağız. Emeklerinize yüreklerinize sağlık, sizlere daha büyük başarılar diliyoruz. Bizleri gururlandırdınız, Trabzon adına, Trabzonlu hemşerilerimiz adına hepinize çok teşekkür ediyorum, gözlerinizden öpüyorum. İnşallah daha büyük başarılarınızla, daha büyük gururları bizlere yaşatacaksınız, buna inanıyorum” dedi. 
Öğrencilerin öğretmen ve velilerini de tebrik eden Başkan Kaya, Mustafa Türker Yarar ve Ömer Kaan Cansu’ya isimlerinin yazılı olduğu kalem ve çeşitli hediyeler verdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Günebakış Trabzon Haber