Reklam

Reklam
Reklam
Haberim Hamsi | Trabzon Haber

Bestekar Hafızoğlu’ndan bir ödül daha

Trabzon Üniversitesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü öğretim görevlisi, Trabzon Liselerinden Yetişenler Derneği (TLYD) ve Akçaabat Kültür-Sanat ve Müzik Derneği koro şefi, bestekar, müzikolog, araştırmacı-yazar Özdemir Hafızoğlu Trabzon’un gururu olmaya devam ediyor.

Bestekar Hafızoğlu’ndan bir ödül daha


Bestekar Hafızoğlu’ndan bir ödül daha

Hafızoğlu hafta sonu Ankara’da gerçekleştirilen Bizim Dostlar Türk Müziği Kültür Derneği tarafından düzenlenen 2’inci Şarkı Sözü Yarışmasında Kürdilihicazkar eseri ile 1’inci oldu.

Geçmiş yıllarda da katıldığı birçok organizasyondan da ödüllerle dönen Hafızoğlu ayrıca, 24 Ocak 2024 tarihinde İstanbul Fatih Belediyesi’nin Tanburi Cemil Bey Saz Eserleri Beste Yarışması’nda da hicazkar saz semaisi bestesi ile 2’incilik elde etmişti.

Türk müziğine kazandırdığı sayısız eser ve Trabzon’da yetiştirdiği birbirinden önemli müzisyenlerle adından söz ettiren Özdemir Hafızoğlu “Müzik benim gıdam, nefesim, can suyum adeta. O olmazsa yaşayamam. Beste yapmak, daha doğrusu üretmek bana büyük keyif veriyor. Bu gibi organizasyonlara katkı sunmayı seviyorum. Çünkü, gerçekleştirmek gerçekten çok zor. Trabzon’da yapmak istedim ama çok engel çıktı karşıma ve yapamadım. Yapan olursa da destek olmayı görev bilirim” dedi.

Hafızoğlu’nun birincilik ödülü alan kürdilihicazkar eserin güftesi Trabzon Üniversitesi’nde görev yapmış emekli Dr. Öğretim üyesi Hülya Şimşek’e ait.

1’incilik bestesi alan şarkının sözleri şu şekilde:

Dile benden ne dilersen sana bin can vereyim / Seni Leyla, seni Mecnun gibi candan seveyim

Sana ömrüm bile versem yine azdır bilesin / Suya hasret bu yürekten dile umman vereyim

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Günebakış Trabzon Haber