Reklam

Reklam
Reklam
Haberim Hamsi | Trabzon Haber

Bingöl’de gençler “Atıksız Bir Dünya Mümkün” dedi

Bingöl’de bir araya gelen gönüllü gençler, 16 Eylül Dünya Temizlik Günü dolayısıyla çevre temizliği gerçekleştirdi. Torbalarca çöp toplayan Bingöl’deki gençler, “Daha Temiz Bir Dünya İçin Biz De Varız” dedi.


Bingöl'de gençler "Atıksız Bir Dünya Mümkün" dedi

Haber: Devrim AKTÜRK 

 16 Eylül Dünya Temizlik Günü, 2008 yılında Estonya’da başlayan ve o zamandan beri küresel bir harekete dönüşen uluslararası bir çalışma olarak dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. 2022 yılında 180’den fazla ülkenin katıldığı projeye, 2023’te de büyük bir katılımın olduğu gözlemlendi. 

Aynı zamanda Bingöl’de önemli işlere imza atan Let’s Do İt Turkey Bingöl Temsilcisi Enes Kayan, Bingöl Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Kızılay Bingöl gönüllüleri, Dünya Temizlik Günü’nde çevre temizliği gerçekleştirdi. Bingöl Kent Park ve çevresini temizleyen gençler, aynı zamanda atık toplama yarışması gerçekleştirdiler. En çok atık toplayan çocuklara ise Atık Toplama Belgesi takdim edildi.

*ÇOCUKLARA DOĞANIN ÖNEMİNİ ÖĞRETMELİYİZ”
Yaptığı gönüllü çalışmaları gençlere ve çocuklara atfettiğini söyleyen Let’s Do İt Turkey Bingöl Temsilcisi Enes Kayan, “Çocuklara doğanın önemini öğretmeliyiz. Bizler ağabeyleri, ablaları ve büyükleri olarak onlara bu güzel bilinci aşılamalıyız. Bingöl çok güzel ve kıymetli bir şehirdir. Doğanın o kıymet arz eden bütünlüğüyle inanıyorum ki Bingöl’ümüzün çocukları da bilinçli doğa bilimcileri olacaktır.” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Günebakış Trabzon Haber