Reklam
Reklam

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN ÇOCUKLARIMIZA ÖZEL İFTAR ORGANİZASYONU

Büyükşehir Belediyesi Ramazan geleneklerinde çocuklara özellikle gösterilen ilgi ve alaka geleneğini Çocuk İftarı ile günümüzde de yaşatmaya çalışıyor.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN ÇOCUKLARIMIZA ÖZEL İFTAR ORGANİZASYONU

Ayrıca Çocuk İftar organizasyonunun her Ramazan Ayının 15. Günü, Müslüman ülkelerce kutlanan “Dünya Yetimler Günü” kapsamında yapılıyor olması da ayrı bir önem arz ediyor. Bu önemli iftarda İbiş’ten Hacivat-Karagöz’e, Yüz Boyamadan Palyaçoya, Çocuk Korosu’ndan Tahta Bacağa kadar birçok eğlenceli etkinlik yer alacak

Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği ve Ramazan boyunca her yaştan vatandaşımız için her türden etkinliğin, eğlencenin ve Ramazan ruhuna uygun içeriklerin olduğu organizasyonlar hız kesmeden devam edecek.  21 Mayıs Salı akşamı İpek Yolu Fuar Alanı’nda düzenlenen etkinlikler kapsamında Ramazan geleneklerinde çocuklara özellikle gösterilen ilgi ve alaka geleneğini Çocuk İftarı ile günümüzde de yaşatılacak. İftar öncesi ve sonrası İbiş, Hacivat-Karagöz, Yüz Boyama, Palyaço Gösterisi, Çocuk Korosu, Tahta Bacak, Kukla Gösterisi, Nasreddin Hoca, Gölge Oyunu, Ateşbaz, Jonglör, gibi birçok eğlence çocukları bekliyor olacak. Bir sürü farklı eğlencenin yanında şerbetçi ile de bu serinleme şansı bulacaklar. Eğlencenin yanı sıra çocuk hafızların okuyacağı Kuran’ı Kerim’ler sayesinde Ramazan’ın manevi iklimi çocuklar tarafından da hissedilebilecek.

“Trabzon Ramazan’da Bir Başka Güzel”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ