Reklam


Reklam
Reklam
Haberim Hamsi | Trabzon Haber

CAMDAN HAYATLAR

Hayatının son 13 yılını eşinin mesleği gereği Anadolu’nun farklı yerlerinde geçiren Mediha Dereci, yaşayıp tanık olduklarını ve gözlemlerini kaleme aldı.

CAMDAN HAYATLAR

Şanlıurfa Viranşehir Kaymakamı Rizeli hemşerimiz Ömer Dereci’nin eşi Mediha Dereci Anadolu’nun farklı coğrafyalarında geçen yaşamlarını edebi bir üslupla “Camdan Hayatlar” adlı kitapta kaleme aldı. Aynı zamanda İçişleri Bakanlığı’nın cesur ve yufka yürekli binlerce Mülki İdare Amiri ve de eşlerinin mücadelelerine de ışık tutan Camdan Hayatlar adlı kitap, gerçek yaşam hikayelerini çok sade bir anlatımla ortaya koyuyor. Ömer Dereci, Trabzon Hayrat ile Artvin Yusufeli ilçesinde de kaymakamlık görevi yapmıştı. Kitapta iki ilçede yer alıyor.

Kitabı okurken gerçek yaşam hikayeleri ve verilen mücadeleler ile gencecik yaşta kırsal, taşra, uzak yakın demeden iki insan ve güçlü teşkilat ile yaşamlarını son derece hassas ve zorlu haklı davalarına adadıkları gerçek bir dünyayı tanımış olacaksınız. Kitabın yazarı Mediha Dereci Camdan Hayatlara dair “Yoktur demeyin, vardır. Hiç özlenmeyen kardeş, hiç aranılmayan anne, hiç koşmayacak çocuk, hiç dokunulmayan el, hiç okşanmayan baş vardır” ifadeleriyle yaşamın merhamet ve vicdan boyutunun ne kadar kıymetli olduğunu da ortaya koyuyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ