Reklam


Reklam
Reklam
Haberim Hamsi | Trabzon Haber

Çamlık İşitme Engelliler Okulu, Finlandiya Seyahati Öncesi Müdür Şükür Köse’yi Ziyaret Etti

Çamlık İşitme Engelliler İlkokulu-Ortaokulu ve Özel Eğitim Meslek Lisesi Müdürü Yılmaz Yardım, proje koordinatörü Görsel Sanatlar Öğretmeni Nurgül Algan ve okul Rehberlik Öğretmeni Ercan Kutsal, Helsinki’ye hareket etmeden önce İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükür Köse’yi ziyaret ederek AB projeleri hakkında bilgi verdiler.

Yapılan ziyarette Okul Müdürü Yılmaz Yardım, “AB Projeleri Erasmus+ Okul Eğitimi Personel Hareketliliği kapsamında 2019-1-TR01-KA101-069536 numaralı “Çocuklar Susmasın Diye!” isimli projemiz 96 puanla alarak Ulusal Ajans tarafından kabul edilmiştir.

Projemiz Görsel Sanatlar Öğretmenimiz Nurgül Algan tarafından yürütülmektedir. Proje ortaklarımız Finlandiya ve Portekizdir. Projemiz 12 ay sürecek olup; 08.09.2019 tarihinde başlanmış ve 07.09.2020 tarihinde ise sona erecektir.

Projemizin ilk akışı 1 idareci 3 öğretmen olmak üzere 09-02.2020-13-02.2020 tarihleri arasında Finlandiya’nın Helsinki şehrine düzenlenecektir.

Alınacak kurs ile engelli öğrencilere yönelik verilen destek eğitim hizmetleri kapsamında öğretmenlerimizin mesleki bilgi, beceri, deneyim ve yeterliklerini AB düzeyindeki çalışmalarla arttırarak bu bağlamda ebeveyn öfke yönetimi, etkili iletişim, çocuk gelişimi, çocuk psikolojisi, cinsel istismarı önleme ve farkındalık, koçluk vb. konularda bilgi ve becerilerini geliştirmelerini hedeflemekteyiz.

Çalışma sonucunda uygun disiplin teknikleri, cinsel istismarı önleme ve sosyal olarak uygun model oluşturma konusunda kendilerini uluslararası düzeyde geliştirmek isteyen öğretmenlerimiz, engelli çocuklara yönelik bu tür eylemler olmadan önce, önleme bilincine ve yetisine sahip olacaklardır.” dedi.

MÜDÜR KÖSE; “MESLEKİ BİLGİ VE BECERİLERİMİZİ GELİŞTİRMELİYİZ”

AB Hibe programların mesleki bilgi ve becerilerin gelişmesine önemli katkı yaptığını belirten Müdür Şükür Köse, “Engelli hakları ve eğitimi konusunda bir çok ülkeden daha iyi durumdayız.

Ancak bunu asla yeterli görmemek lazım.”dedi. Öğrenci ve öğretmenlere bu programların sunduğu imkânların en iyi şekilde değerlendirip bilgi ve birikimlerinin artırılmasının önemine değinen Müdür Şükür Köse, öğrencilerin sunulan fırsatları kazanıma çevirerek ülkemize dönmeleri gerektiğini ifade ederek hayırlı yolculuklar diledi. Okul Müdürü Yılmaz Yardım, desteklerinden dolayı Müdür Şükür Köse’ye teşekkür etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ