Reklam

Reklam
Reklam
Haberim Hamsi | Trabzon Haber

CHP Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hasan Süha Saral, ‘Avukatlara, doktorlara saygım sonsuz ama belediyecilik mühendislik işidir’

CHP Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hasan Süha Saral, “Trabzon’u dönüştüreceğiz.. Trabzon’un sorunlarına neşter vurup her birini teker teker çözeceğiz. Ben mühendisim. Belediyecilik mühendislik işidir. Her mesleğe saygı duyuyorum. Avukatlar, doktorlar basımın üzerinde yeri var. Ama belediyecilik mühendislik işidir… “ dedi. 

CHP Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hasan Süha Saral, ‘Avukatlara, doktorlara saygım sonsuz ama belediyecilik mühendislik işidir’


CHP Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hasan Süha Saral, 'Avukatlara, doktorlara saygım sonsuz ama belediyecilik mühendislik işidir'

CHP Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hasan Süha Saral, CHP İl Başkanı Mustafa Bak ile birlikte bugün Trabzon Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti. 

Ziyarette ilk olarak konuşan CHP İl Başkanı Bak, “Bizler Trabzon özelinde sizlerle birlikte birlikte çalışmaktan, halkı birlikte bilgilendirmekten dolayı teşekkür ediyorum.

Aracımız tabiki Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Hasan Süha Sara ile sizleri ziyaret edip, sizlerle bir araya gelip, kısa bir sohbet yapmak istedik” dedi. 

‘BU ŞEHRİN ÇOCUĞUYUM’
CHP Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı Saral ise, “ Ben bu şehrin çocuğuyum.

Trabzon’un sokakları, kara taşlarla döşenmiş, her sokağında ayrı koku olan, kadınların sokakları süpürerek o sokağı temizlediği şehirde büyüdüm. 
Küçük limanla balık tutmamızı, Ayasofya Sahili’nde denize girmelerimizi unutamıyorum. Trabzon ruhunu hep yaşıyorum. 
Üniversiteyi bitirdikten sonra çoğu Trabzonlu gibi gurbete çıkma durumunda kaldım.

Kamuda çalıştım. Kamu yönetimi yüksek lisansı yaptım. Gurbetin aslında ne demek olduğunu, insanın içinde yaşadığı acıyı, özlemi çok iyi bilirim. O yüzden Trabzon’dan hiç kopmadım. Elimden gelenin her şeyi Trabzon’u temsil etme adına yapmaya çalıştım. Mesleğinizde başarılıysanız, topluma, insana, millete faydanız varsa siz aslında hem bulunduğunuz, doğduğunuz şehre hizmetinizi yapıyorsunuz,  hem de ülkeye. Özel sektörde çalıştım. Yurt dışında Telekom sektöründe çalıştım. En son Enerji Bakanlığında kamuda daire başkanlığı görevini yaptım. Oradan kendi isteğimle emekliye ayrıldıktan sonra yenilenebilir enerji alanında danışmanlık yapıyorum” dedi. 

300’E YAKIN KANUNUN BELİRLİDĞİ GÖREVLER VAR
Projeleri ile ilgili gelen soruya ise Saral, “Trabzon’un sorunlarını biliyoruz. Kentleşme, imar, yol, temiz içme suyu, alt yapı sorunu. Klasik belediyecilik ile sosyal belediyecilik olarak değerlendirildiğinde büyükşehir belediyesinin 300’e yakın kanunun belirlediği görevi var. 
Trabzon’un, hem klasik, hem de sosyal belediyecilik bağlamında sorunları var. Benim yaklaşımım bu şehir için kim iyilik düşünüyorsa Allah yolunu açık etsin. Ben iyi yapanın kabul edip üzerine taşımaktır. İnsanlarla bir meselem yok. Onları rakipler olarak değil, yol arkadaşı olarak görüyorum. Çıktınız bu yolda rakibiniz ne kadar iyiyse, siz de o kadar iyisinizdir. Evet onların avantajı var gibi görünüyor olabilir burada siyaset yapmışlar. Vatandaşımız karar verirken, birbirlerinin aynı insanları mı yoksa tamamen bunlardan farklı yeni bir nefes mi değerlendirmek ister. Vatandaşımız o teveccühü gösterecektir” diye konuştu.
Saral şöyle devam etti:

TRABZON KAZANACAK
Umuyorum Trabzon kazanacak. Trabzon’u dönüştüreceğiz.. Trabzon’un sorunlarına neşter vurup her birini teker teker çözeceğiz. 
Ben mühendisim. Belediyecilik mühendislik işidir. Her mesleğe saygı duyuyorum. Avukatlar, doktorlar başımın üzerinde yeri var. Ama belediyecilik mühendislik işidir…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Günebakış Trabzon Haber