Reklam

Reklam
Reklam
Haberim Hamsi | Trabzon Haber

GAZETECİ ELEŞTİRİLİR AMA TEHDİT EDİLEMEZ

Gazeteci-yazar Murat Ağırel’in sosyal medya üzerinden günlerdir kendisine, eşine ve çocuklarına yönelik pervasızca tehditlere tepki gösteren Ahmet Külekçi “Bunu yapanlar alçaktır.


GAZETECİ ELEŞTİRİLİR AMA TEHDİT EDİLEMEZ

Bir gazeteci eğer yalan-yanlış haber yapıyorsa bunun hak arama yolları vardır. Gazeteci her türlü eleştirilebilir ama söz konusu aile olunca böylesine rezil bir şekilde tehdit edilemez” şeklinde tepki gösterdi.

MESLEKTAŞLARIMIZ SAHİP ÇIKMALIYIZ

“Ben de yıllardır yaptığım haberler ve yazdığım yazılardan ötürü mağdur oldum, dayak yedim. Sosyal medya üzerinden tehdit edildim, itibar suikastına uğradım” diyen gazeteci-yazar Ahmet Külekçi, “Biz de ne yazık ki mesleki dayanışma yok Böyle zamanlarda basın kuruluşları kafasını kuma gömüyor. Oysa görüşü, fikri, hangi gazetede çalıştığı fark etmeksizin böylesine tehditlere uğrayan meslektaşlarımıza sahip çıkmak gerekirdi. İlla ölmemiz mi gerek” dedi.

“Kara para aklama, yasa dışı bahis olaylarını gündeme taşıyarak çok önemli bir habercilik yapan Murat Ağırel’in ailesine yönelik küfürleri tehditleri ve argo sözcükleri okudukça hem mesleğimden hem de insanlığımdan utanır hale geldim” diyen Külekçi sözlerini şöyle tamamladı:

“Üstelik bunu aleni yapıyorlar. Paravan telefonlar, sahte hesaplar, montaj kayıtlar ne ararsan var. Bu kişileri yakalayıp en ağır ceza vermedikçe bu işler asla düzelmez. Defalarca şikayet ediyoruz ama sonuç bir türlü değişmiyor. Şerefi olan zaten kadına ve çocuğa saldırmaz. Hasımlar bile birbirini arkadan vurmaz, kadına, çoluğa bulaşmaz.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Günebakış Trabzon Haber