Reklam

Reklam
Reklam
Haberim Hamsi | Trabzon Haber

GENÇ KIZILAY TRABZON’UN GÖNÜL ERLERİ GİRESUN’DA!

Trabzon’da yeni kurulan Genç Kızılay İl Yönetim Kurulu geçen hafta ilk oryantasyon toplantısını gerçekleştirip göreve start verdi.

Göreve başlamalarının ardından hızlıca faaliyetlerine başlayan Genç Kızılay Trabzon geçtiğimiz günlerde doğal afet yaşayarak can ve mal kaybı olan Giresun’un Dereli ilçesine yardım için koştular.
Adeta yıllardır kurulu düzeni olan bir teşkilat gibi Genç Kızılay genel merkezinden gelen çağrıyla birlikte Genç Kızılay Trabzon afet yardım ekibi ile sabah saatlerinde Dereli ilçesine varan gönül erleri bölgede gösterdiği çalışmalar ile halkın büyük takdir ve teşekkürlerini topladı.
Genç Kızılay Trabzon İl Başkanı Ahmet Nihat Saylam, ‘’Bölgeye sabah saatlerinde vardık. Araziyi inceledik, hemen ardından su ve yemek dağıtım çalışmalarına eşlik ettik. Afetten zarar görmüş evlerin bulunduğu konumlara Kızılay’a ait tırlarımız ve araçlarımızla hijyen paketlerimizi ulaştırdık.’’ Dedi. Herhangi bir afet anında en hızlı şekilde insanlara ulaşmak, ihtiyaçlarını gidermek için hazır olduklarını belirten Genç Kızılay Trabzon İl Başkanı Saylam, Giresun’da ki afet bölgesine nakdi ve ayni yardımlarını esirgemen Trabzon halkına teşekkür etti.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Günebakış Trabzon Haber