Reklam


Reklam
Reklam
Haberim Hamsi | Trabzon Haber

HANIMLAR ÜRETİME DAHA FAZLA KATILMALI

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Ayasofya Yöresel El Sanatları Kurs Merkezini ziyaret ederek kursiyerle sohbet etti.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Ayasofya Yöresel El Sanatları Kurs Merkezini ziyaret ederek kursiyerle sohbet etti. Yöresel el sanatları üretiminin öğretildiği, öğretimin yanı sıra üretim, teşhir ve satışının yapıldığı merkezde kursiyer kadınlarla istişarelerde bulunan Zorluoğlu, hanımların üretime daha fazla katılmasını istedi. Başkan Zorluoğlu, “Bu tür merkezleri gerek yöresel el sanatlarımızın yaşatılması, gerekse hanımların üretime katılarak aile ekonomilerine destek sağlaması açısından çok önemsiyoruz. Hanımların üretime daha fazla katılması için Büyükşehir Belediyesi olarak sorumluluklarımızı fazlası ile yapacağız” dedi. Zorluoğlu, kursiyer hanımların kurs merkezindeki havalandırmanın yenilenmesi talebi karşısında hemen gerekli çalışmanın yapılması için ilgili birimleri talimatlandırdı.

Başkan Zorluoğlu’nun Ayasofya Yöresel El Sanatları Kurs Merkezini ziyaretinde, eşleri Sevcan Zorluoğlu hanımefendi, Ortahisar Halk Eğitim Merkezi Müdürü Orhan Genç ve Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Hüseyin Hilmi Saran hazır bulundu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ