Reklam

Reklam
Reklam
Haberim Hamsi | Trabzon Haber

Haydar Revi AK Parti’den adaylığını açıkladı! Salon doldu taştı

AK Parti Trabzon eski İl Başkanı Haydar Revi, AK Parti’den Trabzon Milletvekili aday adayı oldu. 


Haydar Revi AK Parti'den adaylığını açıkladı! Salon doldu taştı

AK Parti Trabzon eski İl Başkanı ve D. Karadeniz Koordinatörü Haydar Revi, Genel Seçimlerde 28. Dönem AK Parti Trabzon Milletvekili olmak için aday aday oldu. 

AK Parti Trabzon İl Başkanlığına adaylık başvurusunda bulunan Revi, ardından bir basın toplantısı düzenledi.
Revi şu ifadelere yer verdi:

‘ACI GÜNLER GEÇİRİYORUZ’

”Değerli dava arkadaşlarım, basınımızın güzide temsilcileri birlikte bir çok seçime şahit olduk. Şimdi Türkiye siyasi tarihinin en önemli seçimlerinden biri olan 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği seçimleri öncesinde yeniden bir aradayız. Sizlere katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyor sizleri; sevgi, saygı ve muhabbetle selamlıyorum. Ülke olarak yaşanan afet ve felaketlerden dolayı acı günler geçiriyoruz. Kahramanmaraş merkezli depremler dolayısıyla hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet; yaralılarımıza da yüce acil şifalar diliyorum”
‘TÜM TECRÜBELERLE SAHADA OLACAĞIM’ 

”Yine deprem bölgesindeki üç ilimizde yaşanan sel felaketi dolayısıyla hayatını kaybeden vatandaşlarımızın da Rabbim mekânlarını cennet eylesin. Partimiz kurulduğu günden itibaren tüm seçimlerde aktif rol alan bir AK PARTİ’ li olarak tarihin dönüm noktası olan bu seçimlerde de geçmişte yaşadığımız tüm tecrübelerle sahada olacağım”
‘SEÇİMLERDEN BAŞARILI NETİCİLER ELDE ETTİK’
”2004 ve 2009 yıllarında il genel meclis üyeliğine seçildim. Trabzon’da Büyükşehir kurulmasının ardından İl Genel Meclisi Başkanlığı Görevimin sonlanması ile birlikte 2014 yılı sonunda AK Parti Trabzon il başkanı oldum ve bu görevime altı yıl devam ettim. İl Başkanlığı görevini de tamamladıktan sonra Karadeniz Bölge Koordinatörlüğüne atandım. Gerek il genel meclis başkanlığı döneminde gerek il başkanlığım döneminde sayısız seçimlere girdik ve girdiğimiz tüm bu seçimlerden başarılı neticeler elde ettik”
‘GÖREV YAPTIĞIMIZ KARDEŞLERİM ADAY ADAYI OLMA NOKTASINDA YOĞUN BİR TEVECCÜH OLDU’

”Bu özellikle il başkanlığım süresi içerisinde 7 Haziran 2015, 1 Kasım 2015, 16 Nisan 2017 Referandumu, 24 Haziran 2018 seçimleri ile 31 Mart 2019 seçimlerini bizzat il başkanı olarak yönettim ve bu seçimlerin hepsinden 1. Parti olarak çıktık. Özellikle bu seçimler öncesinde çevremizden arkadaşlarımızdan ve birlikte görev yaptığım kardeşlerimizden milletvekili aday adayı olmam noktasında yoğun bir teveccüh oldu”
‘ADAYIM’
 
”14 Mayıs 2023 seçimlerinin önemi dolayısıyla bizim bu seçimlere sağlayacak olduğumuz katkının ve tecrübemizin  daha iyi sonuçlarla kazanmamıza büyük etki edeceğini düşünerek  bugün sizlerin karşısına aday adayı olarak çıktım”
‘GECE GÜNDÜZ DEMEDEN ÇALIŞTIM’ 

”Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yol arkadaşı olarak partimiz kurulduğu gündem itibaren davamızın yüz akı olmaya gayret ettim ve Allah rızası için millete hizmet yolunda gece gündüz demeden çalıştım. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Türkiye Yüzyılı’nda Gazi Meclisimizde milletimizi temsil etmek için de aynı kararlılıkla ve aynı samimiyetle gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğim de kimsenin şüphesi olmasın”

‘HAYIRLARA VESİLE OLSUN’
 
”Bu vesileyle 14 Mayıs 2023 seçimleri için milletvekili aday adaylığı başvurumuzun hayırlara vesile olmasını diliyor katılımlarınızdan ve desteklerinizden dolayı sizlere teşekkür ediyorum.
Rabbim çıktığımız bu yolda bizlere kolaylık ve başarılar nasip eylesin, hepinizden Allah razı olsun”
ESKİ İL BAŞKANLARININ MİLLETVEKİLİ OLMASI
AK Parti’nin daha önce il başkanı olarak görev yapan isimlere milletvekilliği verildiği yönündeki soruya ise Revi, “Biz basamakları tek tek çıkma örneği vardır. Basamakları tek tek çıktık. Biz elimizden gelen gayreti gösterdik. Bu görevi Genel Merkezimiz, kıymetli Cumhurbaşkanımız layık gördü. 
20 yıldan fazla zaman oldu. Yaptığımız çalışmalarda, genel merkezin yaptığı istişareler sonucunda bu göreve talip olduk. Bunu takdir edecek olan Genel Merkezimiz… En son karar verecek olan kıymetli Cumhurbaşkanımız. Biz niyetimizi ortaya koyduk. Takdir Cumhurbaşkanımızın, Genel Başkanımızın…” 
MUHALEFETİN AK PARTİ’NİN MİLLETVEKİLİ SAYISI DÜŞTÜ İDDİASI
Muhalefetin AK Parti’nin milletvekili sayısının 3’e düştüğü yönündeki iddiaları sorulduğunda ise Revi, “7 Haziran 2015’de 6 – 0 hedefiyle yola çıkmıştık. 1 Kasım’da 5 – 1 sonuçlandı. Ta o zamanlar bile bizim partimizi 2’lerde 3’lerde gösteriyorlardı. Bunu karar verecek olan seçmen. Biz yaptığımız çalışmalar da seçmenin teveccühüne dayanak ortaya koyuyoruz. Şimdi de il başkanımız arkadaşlarımız benzer sloganla yola çıktılar. Hedefimiz bu. 
Teşkilata bağlıyım. İl Başkanımız benim de başkanım. O hedefi bu şekilde sürdüreceğiz. Bir kez daha söylüyorum, sonuçta karar verecek olan seçmen.
 5 – 1 olduğunda da 2’nin üstüne çıkamıyorduk. Şimdi de öyle söylüyorlar. Seçmen en güzel karar verecek. Yaptığımız, yapacağımız çalışmalarla seçmenin teveccühüne mahzar olacağımızı düşünüyoruz. Onlarda kendi hayallerinde olsun” dedi. 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Günebakış Trabzon Haber