Reklam


Reklam
Reklam
Haberim Hamsi | Trabzon Haber

Kadınlar Birliği’nden eşitlik mücadelesi

Türk Kadınlar Birliği’nin yürüttüğü Eşitliğe Ulaşmak ve Ayrımcılıkla Mücadelede Güvencelerimiz projesinin ilk bölge toplantısı Sakarya’da gerçekleştirildi.

Kadınlar Birliği’nden eşitlik mücadelesi


Kadınlar Birliği’nden eşitlik mücadelesi

Türk Kadınlar Birliği; Kadına yönelik şiddetin önlenmesi, cinsiyete dayalı ayrımcılığın ortadan kaldırılması ve toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması amacıyla, yaklaşık 2 yıldır Eşitliğe Ulaşmak ve Ayrımcılıkla Mücadelede Güvencelerimiz isimli bir proje başlattı. AB delegasyonu ve Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği’nin de destek verdiği proje, pandemi nedeni ile dijital ortamlarda sürdürülüyordu. Ancak, bundan sonra her bölgede yüz yüze ve birlikte sürdürülmesi planlandı. İlk bölge toplantısı da Sakarya’da gerçekleştirildi. Toplantıya Kocaeli, Bursa, Bilecik, Sakarya ve Bolu’dan gelen çeşitli kadın örgütleri katıldı.

BALADIN DEĞERLENDİRDİ
Toplantıyı değerlendiren Türk Kadınlar Birliği Kocaeli Şube Başkanı Aysel Baladın, “Proje ile kadına yönelik şiddet ve ayrımcılıkla mücadelede uluslararası sözleşmelerin ve ilgili ulusal mevzuatımızın tanınırlığını ve uygulanmasını sağlamak için yerellerdeki aktörlerin farkındalığının artırılması, sözleşmelerin/yasaların hayata geçirilmesini sağlayacak izleme ve savunuculuk becerilerinin güçlendirilmesi amaçlanıyor. 35 ilde sürdürülen proje faaliyetlerine 167 hak temelli çalışan kadın örgütü katıldı. Eğitim, eylem planı hazırlama, kapasite artırma çalışmaları yanında, yerel örgütlerle deneyim paylaşımı, birlikte düşünme, birlikte çalışma heyecanı yaşanıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ