Reklam

Reklam
Reklam
Haberim Hamsi | Trabzon Haber

Kılıçdaroğlu’nun çağrısı karşılık buldu! İl başkanlığı önü miting alanına döndü

CHP lideri Kılıçdaroğlu, partisinin İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na verilen 4 yıl 11 ay 20 günlük hapis cezasının onanmasını ardından milletvekillerini il başkanlığına çağırdı.

Kılıçdaroğlu’nun çağrısı karşılık buldu! İl başkanlığı önü miting alanına döndü


Kılıçdaroğlu'nun çağrısı karşılık buldu! İl başkanlığı önü miting alanına döndü

Kılıçdaroğlu’nun çağrısı partililer üzerinde de etkili olurken, bölgeye giden yüzlerce kişi parti binası önünü miting alanına çevirdi.
Chp lideri Kılıçdaroğlu, Canan Kaftancıoğlu’na verilen cezanın onanmasının ardından “Partimizin tüm milletvekilleri, derhal İstanbul il başkanlığı binamıza doğru yola çıkın.” açıklamasını yaptı. Kılıçaroğlu’nun çağrısı üzerine, milletvekillerinin yanında partililer de İstanbul il binasına doğru yola çıktı.

“HAK, HUKUK, ADALET” SLOGANLARI ATILDI
Chp İstanbul İl binası önünde toplanan kalabalık, alanı hınca hınç doldurdu. Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamasını bekleyen halk, bina önünde “Hak, hukuk, adalet,” sloganları attı. Kılıçdaroğlu, CHP il binası önüne gelen kalabalığa seslendi.
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’I SUÇLADI
Kılıçdaroğlu konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Bu ülkeye edilen zulme son vereceğiz hep birlikte. Doğusu batısı, kuzeyi güneyi, vicdanı olan her vatandaşla beraber yol yürüyeceğiz. Türkiye’yi zulümden ve zalimden kurtaracağız. Yönetenlere, yönetene, Erdoğan’a sesleniyorum; Erdoğan sen ikiyüzlüsün. Sen fırsatçısın. Sen bir zorba ve manipülatörsün. Ama zulmün, küstahlığın artık son buluyor.
“YAKLAŞAN GÖK GÜRÜLTÜSÜNÜ DUYUYOR MUSUN?”
Erdoğan, yaklaşan gök gürültüsünü duyuyor musun? Bu gürültü, mahallelerini sığınmacılara sattığın insanlarımızın gök gürültüsüdür. Bu gürültü, aç bıraktığın emeklilerimizin gürültüsüdür. Bu gürültü, elektriğini kestiğin 4 milyon insanın karanlıktaki sesidir. Milyonların insanının sesidir. Geleceğini çaldığın bu kızgın insanların sesini duyuyor musun? Özgürlüğün şarkısını söyleyenlerin sesini duyuyor musun?”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ