Reklam

Reklam
Reklam
Haberim Hamsi | Trabzon Haber

KTÜ’DE BİR İŞ BİRLİĞİNE DAHA İMZA ATILDI

KTÜ ve Avrupa Trabzon Dernekleri Federasyonu arasında “Uluslararası Sağlık Zirvesi” konulu iş birliği protokolü imzalandı.

KTÜ’DE BİR İŞ BİRLİĞİNE DAHA İMZA ATILDI


KTÜ’DE BİR İŞ BİRLİĞİNE DAHA İMZA ATILDI

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) ve Avrupa Trabzon Dernekleri Federasyonu arasında ACCESS Company Group çözüm ortaklığı kapsamında “Uluslararası Sağlık Zirvesi” konulu iş birliği protokolü imzalandı. KTÜ Rektörlük Binası’nda gerçekleşen imza törenine; KTÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı, Avrupa Trabzon Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Salih Altınışık, Genel Başkan Yardımcısı Metin Töman, Trabzon Temsilcisi Dr. Seyit Hisoğlu ve Avrupa Trabzon Dernekleri Federasyonu Akademisyenler Başkanı KTÜ Öğr. Gör. Şeyda Özgenç Yılmaz katıldı.

SAĞLIK TURİZMİ VURGUSU YAPILDI
İmza töreninde katılımcılara seslenen KTÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı, protokolün amacına değinerek “İmzaladığımız bu protokolle birlikte ülkemizde önemli bir sağlık altyapısına sahip olan Trabzon’da “Sağlık Turizmi”ni geliştirmeyi ve desteklememeyi hedefliyoruz. Sağlık alanında inovatif çözümlere katkı sağlamak ise amaçlarımızdan sadece bir tanesidir.” dedi. Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı, Avrupa Trabzon Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Salih Altınışık nezdinde imza törenine iştirak eden katılımcılara teşekkür etti. İmza töreninde ayrıca KTÜ’nün “Uluslararasılaşma” sürecine dikkat çekilirken “Uluslararası Sağlık Zirvesi”nin, Kasım 2024’te KTÜ’de gerçekleştirileceği ve zirvenin 3 gün süreceğine ilişkin taraflar arasında bir ön görüşme yapıldı.

PROTOKOL 18 AY GEÇERLİ OLACAK
Konuşmaların ardından imzalanan ve 18 ay geçerliliği olan protokol metninde şu başlıklar öne çıktı: “Ulusal ve uluslararası şirket iş birliklerine destek olmak, yenilikçi sağlık hizmetlerinin gelişmesine katkı sağlamak, dijital sağlık hizmetlerinin ilgili kurumlarda yeterli düzeyde yer alması noktasında öncü olmak, üniversiteler arasında uluslararası alanda bilgi transferini gerçekleştirmek, kurumlar arası mesleki eğitimler ve personel hareketliliğini sağlamak, sağlık alanında inovatif çözümlere katkı sağlamak, ulusal ve uluslararası sağlık hizmeti kalitesine katkıda bulunmak.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Günebakış Trabzon Haber