Reklam
Reklam

Maltepe’de Oylar Sayılıyor! İşte Son Durum

İtiraz üzerine Maltepe’de 1089 sandıktan 742’si sayıldı. 347’sinin sayım işlemi devam ederken, sayımın bu gece tamamlanması bekleniyor.

Maltepe’de Oylar Sayılıyor! İşte Son Durum

31 Mart yerel seçimlerinin tamamlanmasının ardından İstanbul’da oy sayım işlemi sadece Maltepe’de devam ediyor. 1089 sandıktan 347’sinin sayım işlemi devam ederken, sayımın bu gece veya yarın tamamlanması bekleniyor.

İstanbul’da kesin olmayan seçim sonuçlarının ardından yapılan itirazlara ilişkin değerlendirmeler devam ediyor. Bu kapsamda İstanbul’un 34 ilçesinde geçersiz oylar sayılırken, 5 ilçesinde de bütün oyların sayım kararı alınmıştı. Bütün oyların sayımı devam eden tek ilçe olan Maltepe’de ise 347 sandık kaldı.

4 İLÇEDE BÜTÜN OYLAR SAYILDI

31 Mart yerel seçimlerinin ardından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için oy sayım işlemleri devam ediyor. AK Parti’nin İstanbul’un 39 ilçesine yönelik yaptığı itirazlarda 34 ilçedeki geçersiz oyların sayım işlemi tamamlanmıştı. 4 ilçede ise bütün oylar tekrar sayılırken, Maltepe’deki oyların sayım işlemi ise devam ediyor.

347 SANDIK KALDI

Maltepe’de 1089 sandıktan 742’sinin sayım işlemi tamamlandı. 347 sandıkta ise devam ediyor. Sayım işleminin tamamlanmasının ardından il birleştirme tutanağı hazırlanarak, 31 Mart yerel seçim sonuçlarına göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı belirlenmiş olacak.

BU GECE VEYA YARIN TAMAMLANMASI BEKLENİYOR

İstanbul’da oy sayımı devam eden son ilçe olan Maltepe’de itirazlara karşılık zaman zaman tansiyon da yükseliyor. Oy sayım işleminin bu gece veya yarın tamamlanması bekleniyor.
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ