Reklam


Reklam
Reklam
Haberim Hamsi | Trabzon Haber

Teknoloji Tasarım Öğretmenlerinden Online Sergi Büyük Beğeni Topladı

Ortahisar İlçesi Teknoloji ve Tasarım dersi öğretmenleri dikkat çeken bir çalışmaya imza attılar.

Teknoloji Tasarım Öğretmenlerinden Online Sergi Büyük Beğeni Topladı

Pandemi nedeniyle ülkemizde uzun süredir eğitim-öğretim faaliyetleri online dersler ile uzaktan devam ediyor. Bu süreçte uygulama ve proje tabanlı derslerin uzaktan eğitim yoluyla gerçekleştirilmesinin güçlüğüne dikkat çeken Teknoloji Tasarım Öğretmenleri, Teknoloji ve Tasarım dersinde uzaktan eğitim sürecinde öğrencilerinin yaptığı başarılı çalışmaları sergilemek için ilçe çapında online sergi hazırladılar.

Ortahisar ilçesinde bulunan 20 ortaokuldan 27 öğretmenin katılımıyla oluşturulan ilçe sergisinde yüze yakın öğrenci çalışması sergilenmektedir. Sergide öğrencilerin mimari, mizanpaj, bilgisayar destekli tasarımlarının yanı sıra ürün geliştirme, pazarlama, logo marka çalışmaları, sensörlü ve akıllı ürün çalışmaları ve inovatif fikirleri bir hayli dikkat çekmektedir.

Teknoloji ve Tasarım Ortahisar İlçe Zümre Başkanı Elif Büşra Aydın, Proje tabanlı bir ders olan Teknoloji ve Tasarım dersinde öğrenciler, hayatın içerisindeki sorunlara yeni çözümler üretmeye çalışırken aynı zamanda bilimsel araştırmayı, çözüm odaklı düşünmeyi öğrenmekte ve teorik bilgilerin uygulamaya aktarılmasını görmektedir.

Sergiyi büyük bir beğeni ile izleyen Müdür Şükür Köse, sergide emeği olan Teknoloji ve Tasarım öğretmenlerimize teşekkür ediyor; geleceğin mühendis, mimar ve tasarımcıları olan öğrencilerimizi tebrik ediyorum” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ