Reklam

Reklam
Reklam
Haberim Hamsi | Trabzon Haber

Trabzon sağlık sektörü Azerbaycan’da temaslarda bulundu

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) tarafından yürütülen ve Ticaret Bakanlığı’nın HİSER projeleri çerçevesinde desteklediği Trabzon Sağlık Turizmi Projesi kapsamında Azerbaycan’ın başkenti Bakü’ye düzenlenen çalışma ziyareti kapsamında seyahat acenteleri, sağlık kuruluşları ve çeşitli kurumlar ziyaret edilerek iş birliği olanakları görüşüldü.

Trabzon sağlık sektörü Azerbaycan’da temaslarda bulundu


Trabzon sağlık sektörü Azerbaycan’da temaslarda bulundu

AZERBAYCAN SEYAHAT ACENTELERİ BİRLİĞİ ZİYARET EDİLDİ

TTSO Başkanı Erkut Çelebi, Trabzon İl Sağlık Müdürü Dr. Hakan Usta, TTSO Başkan Yardımcısı Mehmet Çelebi, Ticaret Bakanlığı Sağlık ve Seyahat Hizmetleri Daire Başkanı Tarık Aksoy, TTSO Meclis Kâtip Üyesi ve Sağlık Turizmi Proje Yetkilisi Mehmet Üçüncüoğlu, Trabzon’da sağlık turizmi yetki belgesiyle faaliyet gösteren hastane, sağlık kuruluşu ve turizm acentesi yetkililerinden oluşan heyet, Azerbaycan Seyahat Acenteleri Birliği’ni (ATAA) ziyaret ederek Başkan Goydaniz Gahramanov ile görüştü. Görüşmede, sağlık turizmi sektörünün Bakü’deki durumu ve direkt uçuşların artırılması konuları görüşüldü. Azerbaycan’daki seyahat acentelerinin Trabzon’a davet edilmesi, sağlık turizminin yanı sıra kültür ve diğer alanlarda turizm hareketinin canlandırılması konusunda da görüşmeler yapıldı.

Trabzon heyeti ayrıca Azerbaycan Havayolları’nın turizm ve bilet satış departmanı olan Silk Row Travel ile direkt sefer sayılarının artırılması ve çeşitli tur programları üzerine görüşmeler gerçekleştirildi.

HASTANELER ARASI İŞ BİRLİĞİ İMKANLARI GÖRÜŞÜLDÜ

Trabzon sağlık turizmi heyeti, Azerbaycan’da tüm devlet hastanelerinin bağlı olduğu ve sağlık sigortalarıyla ilgilenen Tıbbi Bölge Birimleri Yönetim Birliği’ni (TABİB) ziyaret ederek Genel Koordinatör Araz Nasirov ile Trabzon’daki hastaneler ile Bakü’deki hastaneler arasında iş birliği olanakları konusunda görüşme gerçekleştirdi. Ayrıca Yeni Klinika Hastanesi ziyaret edilerek sağlık hizmetlerinde karşılıklı destek olunabilecek konular hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Günebakış Trabzon Haber