Reklam

Reklam
Reklam
Haberim Hamsi | Trabzon Haber

Trabzon’da Cahit Berkay ile Yeşilçam Film Müzikleri Konseri yapıldı

Kültür ve Turizm Bakanlığınca gerçekleştirilen “Sümela Kültür Yolu Festivali” kapsamında, Karadeniz Teknik Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde “Cahit Berkay ile Yeşilçam Film Müzikleri” konseri yapıldı.


Trabzon’da Cahit Berkay ile Yeşilçam Film Müzikleri Konseri yapıldı

Şef Burak Tüzün yönetiminde Samsun Devlet Opera ve Balesi Orkestrası eşliğinde Türk sinemasının kült filmlerinden ‘Aile Şerefi’, ‘Neşeli Günler’, ‘Tosun Paşa’, ‘Süt Kardeşler’, ‘Hababam Sınıfı’nın müzikleri filmlerden kesitlerle birlikte sunuldu.

Cahit Berkay’ın müziklerini yaptığı unutulmaz filmler ‘Selvi Boylum Al Yazmalım’, ‘Dila Hanım’, ‘Devlerin Aşkı’, ‘Güler misin Ağlar mısın’, ‘Çiçek Abbas’ film müzikleri de büyük usta Cahit Berkay’ın eşliği ile çalınırken, salonu dolduran yüzlerce seyirci unutulmaz anlar yaşadı.

Programın sonunda usta isim ve dev kadroyu dakikalarca ayakta alkışlayan izleyicilere Berkay ve ekibi de jest yaparak ‘Selvi Boylum Al Yazmalım’ müziğini bir kez daha sundular.

19 Ağustos’ta başlayan Sümela Kültür Yolu Festivali konserler, film gösterimleri, tiyatro, sergi ve çeşitli etkinliklerle 27 Ağustos’a kadar devam edecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Günebakış Trabzon Haber