Reklam

Reklam
Reklam
Haberim Hamsi | Trabzon Haber

Türküler dile geldi

Taka Müzik ve Halkoyunları Derneği THM Topluluğu, ‘Türkülerin İnsanları’ temalı yılın ve sezonun ilk konserini Hamamizade İhsanbey Kültür Merkezi’nde verdi.

Türküler dile geldi


Türküler dile geldi

Sunuculuğunu eğitimci Eyüp Köse’nin yaptığı gecede şef Hanife Sümer’in muhteşem yönetiminde THM korosu sahne aldı.

Tek bölüm halinde gerçekleştirilen konserde birbirinden güzel türküler seslendiren koro elemanları yağmurlu ve soğuk kış akşamında salonu dolduran sanatseverlere adeta bir türkü resitali sundular.

Her yönüyle dört dörtlük olan programda solo eserlerde ise Çağlar Kara, Arslan Ardıç, Hüseyin Sivri, Engin Ahmet Muhsir ve Ayten Cansız mikrofon başına geldiler. Ayrıca koro türküler esnasında yine Defne Çelik Tayar ile Alptekin Ofluoğlu da solo eşlikleri ile programa renk kattılar. Gecede koro şefi Sümer’in performansı oldukça etkiliydi.

Adeta ‘hiç bitmesin’ dedirten ve büyük keyif veren programın sonunda gecenin mimarı koro şefi Hanife Sümer’e dernek başkanı İsmet Sadi Ülker tarafından çiçek takdim edildi. Ülker, emeği geçen yönetim kurulu üyelerine, korist, solist ve saz ekibine, salonu doldurarak kendilerine destek veren tüm katılımcılara teşekkür etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Günebakış Trabzon Haber