Reklam

Reklam
Reklam
Haberim Hamsi | Trabzon Haber

 BİLGELİK ATEŞİ

Bilgelik bir öğretiye veya inanca ait olmamayı ve tüm bunlardan özgür olmayı gerektirir. Bilge insan, varoluş tarafından seçilmiş insandır. Siz, zihni bırakıp, şimdiki an’a yolculuk yaptığınızda cesaret ile dolarsınız ve böylece bilgelik ateşi içinde olursunuz.

Zihinden arınmak ve onun ötesine geçmek büyük cesaret ister. Bilineni bıraktığınızda ve bilinmeyene yolculuk yaptığınızda bilinene olan yapışma hissi ortadan kalkar. Özgürlük kapıları açılır ve acılar da ortadan kalkar. Bilgelik, sizi zihnin köleliğinden özgürleştirerek bilinçli yapar. Bilgelik ile dolu olduğunuzda varoluşla yepyeni bağlantılar kurarsınız.

Her şeyin nasıl olması gerektiği ile ilgili planlar kurmaktan, hedefler belirlemekten vazgeçtiğinizde düşünceler içinde boğulmazsınız. İşte o zaman robot gibi davranmaz ve doğallık içinde olursunuz. Doğallık içinde olan kişi, dışardan motivasyona ihtiyaç duymaz. Onun zaten iç dünyası motivasyon ve coşku kaynağıdır.

Dünya Değişim Akademisi’nde Değişim Uzmanları aracılığıyla sunulan ‘’Bilinçli Olma’’ Sanatı Değişim Programı ile zihniniz tüm koşullanmalardan arınacak ve zihindeki tüm kirleri, negatifleri bilgelik ateşinde yakacaksınız. Varoluşla uyum içinde olacaksınız. Bilgelik içinde oldukça zihniniz sizi yanıltmayacak ve gerçeklik içinde olacaksınız. Zihinsizliğe ulaşmanın yolu, bilgelikten geçer. Bu, ancak Değişim Sanatı sayesinde mümkündür.

‘’Bilinçli Olma’’ Sanatı Değişim Programı’nın  işleyişinden biraz bahsedelim. Bu program 8 çalışmadan oluşuyor. Her çalışma kırkbeş dakika  sürüyor.  Her çalışmada ‘’bilgelik’’ ile ilgili derin,  kapsamlı teorik bilgilendirmeler ve pratik uygulamalar yapılıyor.  Pratik uygulamalar ise nefes, vücut çalıştırma teknikleri ve gerginliği atma tekniklerini kapsıyor. Her çalışmanın uygulanışı dinamik olup, teknikler ardı sıra gelen duruşlardan oluşuyor.

Değişim Teknikleri Değişim Uzmanları rehberliğinde bilimsel, sistematik ve yöntemli şekilde  uygulanıyor. Beden hareketleri nefeslerle birlikte dinamik uygulandığında duygu ve  düşünceler yatışıyor. Geçmiş ve gelecekle ilgilenmiyorsunuz. Bu da anda ve şimdi kalmayı kolaylaştırıyor. Bedendeki uyuşukluk gidiyor. Böylece canlanıyorsunuz ve enerjiniz yükseliyor.

Değişim Teknikleri ile zihin durur ve zihinsel sessizliğe ulaşılır. Bilgelik kapıları açılır, korkusuzluk ortadan kalkar ve cesaret, sevgi, coşku dolu bir hayata ‘merhaba’ dersiniz. İşte o zaman gerçekten kim olduğunuzun  farkına varırsınız, kendinizden geçerek ve kendinizi aşarak kendinizi bulursunuz.

Mutlu değişimler…

Neval Kütük

Değişim Uzmanı

Dünya Değişim Akademisi

www.dunyadegisimakademisi.com

[email protected]

YAZARIN SON YAZILARI
SAMİMİYET GÜNEŞİ - 18 Mart 2023
DUYGU YÖNETİMİ - 5 Mart 2023
GERÇEK AŞK - 27 Şubat 2023
KORKULARI AŞMAK - 12 Şubat 2023
SIR YOLU - 29 Ocak 2023
MASUMİYET - 11 Ocak 2023
COŞKU KANATLARIYLA UÇ! - 11 Eylül 2022
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ