Reklam

Reklam
Reklam
Haberim Hamsi | Trabzon Haber

NEŞELİ OLMA SANATI

Neşeli olma hali, kendini mutlu hissetmektir. Neşe, özden geldiği için hem bir his hem de ifade şeklidir. İnsan mutluyken neşelidir, o yüzden de neşeli olmak mutluluğun da bir ifadesidir. Gülünce, hoş şeyler konuşunca ve pozitif konuşunca neşeli olursunuz. Ve bu his aynı zamanda da çevrenize yayılır yani bulaşıcıdır. Siz neşeli olduğunuzda çevrenizdeki herkes de bundan yararlanır ve onlar da sizinle beraber neşeli olur.

Neşeli hayat, sadece pozitif düşünce yapısıyla ilgilidir. Herkes fiziksel, zihinsel, duygusal, ruhsal olarak kendini eğiterek, içsel güçü de artırarak daha neşeli olabilir. Pozitif düşünce ve tutumu hayatınızın bir parçası yapmanız için sahip olduğunuz güce inanmanız gerekir. Pozitif olmaya gayret ettiğinizde negatif düşünceler de sizden uzaklaşır. ’’Ben, bunu yapamam’’ düşüncesinden kurtulduğunuzda, yapabileceğinin en iyisini de yapabilirsiniz. Olumlu düşünmeyi hayatınızda alışkanlık haline getirin ve yaşamınızda negatif şeyler yerine pozitif şeyler koyun.

Ufak meseleleri zihninizde büyütmekten ve hayatınızın sorunu haline getirmekten vazgeçin. Unutmayın ki, endişeler, korkular, kaygılar, beklentiler hayatınızı çabucak ele geçirir ve sizi mutsuz eder. Beklentiler yaşamı eskitir, beklentisizlik ise her an yeniler. Her an yenilenmek ve tazelenmek için sizi yoran tüm beklentilerden özgürleşin. O zaman yaşamda bilinmeyenlere doğru keyifli bir yolculuk başlayacak. Yaşadığınız olay veya durum ne olursa olsun derin bir şükranla kabul ettiğinizde yaşama ve kendinize yabancılaşmazsınız. O zaman hayatın size sunduğu tüm hediyeleri kabul edersiniz ve hiçbir fırsatı kaçırmazsınız. Şikayet, yakınma da ortadan kalkar.

Dünya Değişim Akademisi’nde Değişim Uzmanları aracılığıyla sunulan ‘’Neşeli Olma Sanatı’’ Değişim Programı sayesinde neşenin nereden kaynaklandığını bilecek ve neşeyi yok eden şeylerin farkında olacaksınız. Yaşamın yaptığınız seçimlerden ibaret olduğunu anlayacaksınız ve mutlu olmayı seçeceksiniz. Farklı olmak için değil mutlu olmak için yaşayacaksınız. Güldükçe insan güzelleşir o yüzden güne gülerek başladığınızda yaşamınız da güzelleşecek. Unutmayın ki hayata gülümserseniz, o da size gülümser.

‘’Neşeli Olma Sanatı’’ Değişim Programı”nın işleyişinden biraz bahsedelim. Bu program 8 çalışmadan oluşuyor. Her çalışma kırkbeş dakika sürüyor. Her çalışmada neşeli olmanın farklı bir yönü üzerine derin, kapsamlı teorik bilgilendirmeler ve pratik uygulamalar yapılıyor. Pratik uygulamalar ise nefes, vücut çalıştırma teknikleri ve gerginliği atma tekniklerini kapsıyor. Her çalışmanın uygulanışı dinamik olup, teknikler ardı sıra gelen duruşlardan oluşuyor.

Değişim Teknikleri Değişim Uzmanları rehberliğinde bilimsel, sistematik ve yöntemli şekilde uygulanıyor. Beden hareketleri nefeslerle birlikte dinamik uygulandığında duygu ve düşünceler yatışıyor. Geçmiş ve gelecekle ilgilenmiyorsunuz. Bu da anda ve şimdi kalmayı kolaylaştırıyor. Bedendeki uyuşukluk gidiyor. Böylece canlanıyorsunuz ve enerjiniz yükseliyor.

Değişim Sanatı sayesinde neşeli olma halinin gerçekte nasıl olduğunu anlayacaksınız. Böylece neşenizi kaçıran şeylerin farkında olarak onları hayatınızdan çıkaracaksınız. Bu hayat, sizindir ve hayatınızın ellerinizden akıp gitmesine izin vermeyin. Her an’ınızı derin bir şükran ve mutlulukla yaşayın. Sizi neşeli yapan şeylere hayatınızda daha çok yer verin. Mutlu olun ve daha çok kişi de bu mutluluktan yararlansın.

YAZARIN SON YAZILARI
SAMİMİYET GÜNEŞİ - 18 Mart 2023
DUYGU YÖNETİMİ - 5 Mart 2023
GERÇEK AŞK - 27 Şubat 2023
KORKULARI AŞMAK - 12 Şubat 2023
SIR YOLU - 29 Ocak 2023
MASUMİYET - 11 Ocak 2023
COŞKU KANATLARIYLA UÇ! - 11 Eylül 2022
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ