Reklam

Reklam
Reklam
Haberim Hamsi | Trabzon Haber

RİSK YÖNETİMİ

Risk almak, bile bile tehlikelere gözü kapalı atlamak demek değildir. Başarılı bir risk yöneticisi olmanız için riski doğru değerlendirmek, nedenleri ve sonuçları ile ilgili tarafsız bir gözlem yapmanız gerekmektedir.
Risk yönetiminde uzman olmak için öncelikle farkındalığınızı geliştirmelisiniz. Kendinize ve olaya dışarIdan bir gözle bakar gibi bakmanız gerekmektedir. Zeka aktifleşmelidir ve doğru hedefler belirlenmelidir.
Başarılı bir risk yönetiminde en önemli unsur, beklentisiz olmaktır. Bunu başarmak zordur fakat başarıldığı zaman yönetilmeyecek risk de yoktur. Dünya Değişim Akademisi’nde Değişim Uzmanları aracılığıyla sunulan ‘’Risk Yönetimi’’ Değişim Programı ile risk yönetmenin ne demek olduğunu idrak edecek, riski başarılı bir şekilde yönetebileceksiniz. Başarılı bir risk yöneticisi olacaksınız.
‘’Risk Yönetimi” Değişim Programı’nın  işleyişinden biraz bahsedelim. Bu program 8 çalışmadan oluşuyor. Her çalışma kırkbeş dakika  sürüyor.  Her çalışmada ‘’risk yönetimi’’ hakkında farkındalığı yükseltecek  derin,  kapsamlı teorik bilgilendirmeler ve pratik uygulamalar yapılıyor.  Pratik uygulamalar ise nefes, vücut çalıştırma teknikleri ve gerginliği atma tekniklerini kapsıyor. Her çalışmanın uygulanışı dinamik olup, teknikler ardı sıra gelen duruşlardan oluşuyor.
Değişim Teknikleri Değişim Uzmanları rehberliğinde bilimsel, sistematik ve yöntemli şekilde  uygulanıyor. Beden hareketleri nefeslerle birlikte dinamik uygulandığında duygu ve  düşünceler yatışıyor. Geçmiş ve gelecekle ilgilenmiyorsunuz. Bu da anda ve şimdi kalmayı kolaylaştırıyor. Bedendeki uyuşukluk gidiyor. Böylece canlanıyorsunuz ve enerjiniz yükseliyor.
Farkındalığınız yükselince kendinizi daha iyi tanıyacak ve keşfedeceksiniz. Böylece risk yönetiminde oluşacak engeller ortadan kalkacak. Değişecek ve dönüşeceksiniz. Yenilendikçe olayların ve kişilerin üzerinde gözleminiz daha çok derinleşecek. Hayata ve kişilere yönelik yeni bir bakış açısına sahip olacaksınız.
Risk yönetimi konusunda temel ilkeniz, beklentisizlik olsun. Siz, beklentisiz oldukça gerilim ve stres de ortadan kalkacak.Stres ortadan kalkınca başarı da arkasından gelecek.  Zeka aktifleşecek, gereksiz düşüncelerle zihni yormayacaksınız. Tüm enerjiniz risk yönetimine sarf edilmiş olacak.
Unutmayın ki, yaşam risklerle doludur ve yaşamda alınması gereken riskler mutlaka vardır. Siz, cesaret kılıcınızla bu riskleri göze alarak her türlü engeli aşacaksınız ve riskleri başarılı bir şekilde yöneteceksiniz.
‘’Risk Yönetimi’’ Değişim Programı ile yaşamda almanız gereken riskleri doğru değerlendireceksiniz ve doğru eylemlerde bulunacaksınız. Böylece anlayış ve merhamet gücünüz artacak.
Mutlu değişimler…
YAZARIN SON YAZILARI
ACILARDAN ÖZGÜRLEŞ - 23 Mart 2024
ÖZGÜRLEŞMEK - 14 Mart 2024
KISKANÇLIĞI AŞMAK - 9 Mart 2024
CESARET VE YENİLENME - 19 Şubat 2024
SIR NASIL ALGILANIR? - 14 Şubat 2024
SEZGİ ŞİMŞEĞİ - 4 Şubat 2024
YAŞAM SEVGİSİ - 27 Ocak 2024
MERHAMET ÇİÇEĞİ - 13 Ocak 2024
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Günebakış Trabzon Haber