Reklam

Reklam
Reklam
Haberim Hamsi | Trabzon Haber

SEN ERMENİSTAN VEKİLİ  MİSİN? 

             İsmini bile zikretmekten hicap duyduğumuz, zül addettiğimiz malum zat TBMM Başkanlığına teklif veriyor!

            “Ermeni Soykırımı tanınsın, soykırım faillerinin isimleri kamusal alandan kaldırılsın” diyor.

             Hem başka ülkelerin, Türkiye düşmanlarının, Ermenistan’ın, emperyalist ve ziyonist ABD’nin ve birçok Batılı Haçlı ittifakının talebini dile getiriyor, onlarla paralel çalışma yapıyor, onların sözcülüğünü ve temsilciliğini ifa ediyor,

             Hem de, hem savcı hem hakim olarak,

             Fiili ve faili de belirleyerek, yargılamayı tamamlıyor!

             Herhangi bir yargının değil, kendi belirlediği faillerin isimlerinin de kamusal alandan kaldırılmasını talep ediyor!

             Yıllardır Ermenilerin bize ve daha dün Karabağ’da yaptığı en vahşi katliam ve soykırımları,

             Küresel soykırımcı ABD ve diğer “Tek dişi kalmış canavar Haçlıların bize yaptığını, sözde soykırım için çıkarttıkları kararları,

Bizim içimizdeki, içimizden biri, bizim Meclisimizden biri yapıyor!

TBMM’ni, TC Devletini hiçe sayıyor, Meclise, devlete, millete hakaret, iftira olan bir harekete girişiyor!

             Ermenistan vekillerinin, cani, soykırımcı, işgalci, sömürgeci  ABD vekillerinin ve diğer Batılı paryaların yaptığını,

             İçimizden biri, bizim içimizde ve bizim Meclisimizde yapıyor!

              Bu kadar gücü, cüreti nereden alıyor?

             Terör şebekeleri ile iltisaklı olanlar, resim çektirenlerin fezlekesi meclise süratle geliyor da,

              Bir terör şebekesinin “ibadet!” kısmı bile içeri tıkılıyor da,

              Bunun fezlekesi Meclise hemen neden gelmiyor?

              Neden vekilliği derhal düşürülüp, neden hukuk önünde hesap verdirilmiyor?  Neden yargılanmıyor?

              Ya da, sözde soykırım iddiaları için yıllardır fesat saçan,

Esas soykırımı bize yapan, daha yakın tarihte onca elçilik görevlimizi katleden, sözcülüğünü yaptığı Ermenistan veya hamileri ziyonist ve emperyalist soykırımcı ABD’ ne neden gönderilmiyor?

               Sen bizden değilsin, sözcülüğünü yaptığın, kendini onlardan gördüğün, layık olduğun yere git denmiyor?

                Üstelik bu teklifi yedi yıldır verdiğini söylüyor ve yedi yıldır hiçbir şey yapılmıyor!

                  Bundan daha büyük terörist faaliyet, bu devlete, vatana ve bu millete karşı bundan daha büyük kötülük, eylem ve kast, bundan daha büyük vatana, millete ihanet var mı?

                  Nerede tarafsız, bağımsız, hızlı ve adil YARGI?

                  Ve neden yıllardır Ermenilerin bize yaptığı mezalim ve soykırım,

bizim meclisimizde tanınmıyor?

                 Arşivleri açalım, tarihçiler inceleyip karar versin dememize rağmen, Ermeni paryalar neden kaçıyor?

                 Ve neden ABD’nin bütün bir Müslüman coğrafyada, Afganistan’da, Irak’ta, Afrika’da, Vietnam’da, Kore’de yaptığı soykırımlar,

KIZILDERİLİLERE, ZENCİLERE yaptığı soykırımlar ve halen dünyanın birçok yerinde yaptığı terörist faaliyetler, terörizme destekler, konuşulmuyor?

                  Neden ABD’nin bunca soykırımı, mütekabiliyet gereği meclisimizde tanınmıyor?

Rusya’nın Çeçenistan’da, 1944’de tüm Türk cumhuriyetlerinde, Kırım’da, Kafkaslar’da, Sırp canilerinin Bosna’da, Fransa’nın Cezayir’de, İtalyanların Libya’da, halen Çin’in D. Türkistan’da  yaptığı soykırımlar, neden Meclisimizde mütekabiliyet-karşılıklılık ilkesi gereği  tanınmıyor?

                  Neden Meclisimizde bunlar hakkında soykırım yaptıklarına dair kararlar çıkartılmıyor? Bu ne acziyet? Kanımıza dokunuyor! Uykularımız kaçıyor! Vahim gelecek endişesi bizi derinden düşündürüyor, kahrediyor, mahvediyor! Öfkeden boğuluyoruz !

                  Biz onlara, bize yaptıkları mezalim ve soykırımdan dolayı hesap sormuyoruz, soykırım kararları almıyoruz da, onlar, olmayan bir kararı, yaptıkları mezalim ve katliamlara karşı, işgalciler çekilince, bizim yaptığımız daha güvenli bölgelere tehciri, kendileri sebep oldukları karşı münferit olayları bütün dünyaya soykırım olarak nasıl sunabiliyorlar?

                  Biz geçmişte ve günümüzde Ermeni vatandaşlarımızı insanlık kardeşi ve öz vatandaşımız, millet-i Sadıka görürken, dedelerinin yaptıklarını torunlarından sormuyoruz da,

                 “Dedelerin günahı evlat ya da torunlardan sorulmaz, sorulamaz” inanç ve pırensibine sahibiz de,

                  Onlar ve bizim içimizdeki, bizim vatandaşımız Ermeniler  neden bu inanca, bu erdeme, bu hukuki gerçekliğe  sahip değil?

                   Daha yakın tarihte kaç elçimizi kalleşçe katlettiler! Hesabı soruldu mu?

                  Yedi senedir aynı teklifi verdiğini, ilk defa böyle bir linçe maruz kaldığı iddiası doğru ise, neden saklandığını, neden yedi senedir tepki verilmediğini, neden yedi senedir zerre hesap sorulmadığını da ilgili ve yetkililerden sormalıyız.

                 Neden bugün kullanıldığını da ayrıca tetkik edip, sorgulamalıyız.

                  Diğer can yakıcı gündem ve sorunları örtmede kullanmak için gündeme taşınmışsa veya siyasi mülahazalarla kullanılmışsa bu da çok vahim bir durumdur.

                  Bu mevzuda iktidar ve yetki sahipleri kınama değil, icraat yapmalıdırlar. İdare yeri, kınama yeri değildir. Kınamayı muhalefet, STÖ, yazar çizerler, halk yapar.

                  20 Senedir, her sorun için gereğini yapsınlar diye rey verdik.

                  Eksiklerini, yanlışlarını tenkit ederek rey vermeye, yetki vermeye devam ettik. Artık gereğini yapınız!

                  600 Vekillik mecliste, TEK BİR VEKİLİN BU ZATIN HUKUK ÖNÜNDE HESAP VERMESİNİ İHTİVA EDEN TEK BİR ÖNERGE VERMEMESİ DE düşündürücü ve bir o kadar vahimdir. Kınıyoruz!

                 Cumhurbaşkanımızın 24 Nisan mesajı olarak, malum zat bu kirli teklifi verdiği zamanda, Türkiye Ermeniler Patriği’ne gönderdiği mesajında belirttiği ; “Birinci Dünya Savaşı koşullarında hayatını kaybeden Osmanlı Ermenilerini saygıyla anıyorum” ifadelerini de, patrik bizim vatandaşımızdır ve bir din görevlisinden ibarettir, muhatap alınmamalıydı, C. Başkanımızın dengi ve muhatabı o değildir notunu düşerek, yorumsuz olarak okuyucuların takdirine arz ediyoruz.

                 Biden’nin soykırım yalanı, iftirası ile ilgili kuduz konuşmasına; “Ermeni iddialarına ilişkin ifadelerin bizim nezdimizde hiçbir hükmü yoktur. ABD Başkanının açıklamasını da bu şekilde görüyor ve tamamı yalan yanlış bilgiler üzerine kurulu olduğu için üzerinde durmaya değer bile bulmuyoruz. Sayın Biden önce Ermenilerle olan bu tarihi gayet iyi öğrenmesi lazım, gayet iyi bilmesi lazım. Bunları bilmeden kalkıp da Türkiye’ye meydan okumaya kalkmasını bizim bağışlamamız mümkün değildir.” Şeklinde cevap veren Sn. C. Başkanımızın şöyle demesini bekleriz:

                “Bay Biden; Bize soykırım lafı etmeden önce aynaya bak!

Üzerinde oturduğunuz Amerika topraklarının gerçek sahibi KIZILDERİLİLERE, ülkenizde yaşayan ZENCİLERE, KORELİLERE, VİETNAMLILARA, AFGANİSTANLILARA, IRAKLILARA, ziyonist canilere her türlü desteği vererek ve hamilik yaparak FİLİSTİNLİLERE, AFRİKALILARA yaptığınız SOYKIRIMLARI, mezalimleri, işgal, sömürü, taciz ve tecavüzleri göreceksin! SOYKIRIMI KINAMA  KONUSUNDA YERYÜZÜNDE KONUŞABİLECEK EN SON KİŞİ SENSİN.”

                   Malum zata söylediği şu sözleri; “Bu densizliğin kendi ülkemizin meclisinde, milli iradenin tecelligahı olan bu yüce kurumda sergilenmesini ise, saygısızlığın ötesinde, açık bir ihanet olarak görüyoruz. TBBM’ mizin haddi de, hukuku da, ahlakı da çiğneyen bu alçaklığın hesabını müsebbibinden soracağına ve gereği mutlaka yapacağına inanıyoruz.” önemli buluyor, fiiliyata geçmesini, hemen gerçekleşmesini bekliyor, dikkatle takip edeceğimizi de belirtiyoruz.

                      Ermenilerin bize yaptığı soykırım ve mezalimini, başta malum zat olmak üzere bilmeyenlere de, rahmetli Kadir Mısıroğlu’nun “Ermeni mezalimi” kitabını ve yine rahmetli Kazım Karabekir’in “İstiklal Harbimiz” hatıratını ivedilikle okumalarını tavsiye eder, görev biliriz.

                     NOT: : Ramazan bayramınızı tebrik eder, birlik ve beraberliğe, kardeşliğe, Allah’ın ipine topyekün sarılmaya, doğruluğa, dürüstlüğe, adalete, ahlaka, uyanışa, dirilişe, titreyip kendimize gelişe ve mutlak kurtuluşumuza vesile olmasını Rahman’dan niyaz ederiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ