Reklam

Reklam
Reklam
Haberim Hamsi | Trabzon Haber

SEZGİSEL YAŞAM

Sezgi, metafizik bir olgu olduğu için sezgi konusunda fazla bilgi de yoktur çünkü sezgi bilinemez. Sezgiyi anlamak da kolay değildir. Sezgi bilinmeyene açılan bir kapıdır. Sezginin mantıksal bir açıklaması yoktur. Sezgi bir anda gelir ve sezgi geldiğinde onun gerçek olduğu da bilinir.

Sezgi sayesinde büyük bir zaman tasarrufu yaşanır çünkü sezgi devrede olduğunda düşüncelere yer yoktur. Sezgi herkeste olan doğal bir yetenektir fakat bazı kişilerde bu yeti körelmiştir. Bu üstün yetenek kullanıldığında yaşam da kolaylaşır. İnsanlar sorunların çözümü için düşünceleri kullanmakta ve bu da, zihinsel ve duygusal bir yüke neden olmaktadır. Sezgi sayesinde bu yükten kurtulunur ve insan hafifler.

Sezgiler sayesinde yaşamınıza canlılık, yaşam sevinci, yaratıcılık, heyecan, eğlence ve gizem gelir. Dünya Değişim Akademisi’nde Değişim Uzmanları aracılığıyla sunulan ‘’Sezgili Olma Sanatı’’ Değişim Programı sayesinde sezgiler devreye girer ve sezgileri kullandıkça yaşam da farklı boyutta yaşanır.

‘’Sezgili Olma Sanatı’’  Değişim Programı”nın  işleyişinden biraz bahsedelim. Bu program 8 çalışmadan oluşuyor. Her çalışma kırkbeş dakika  sürüyor.  Her çalışmada sezgi ile ilgili yeni bir görüş açısı ortaya koyan derin,  kapsamlı teorik bilgilendirmeler ve pratik uygulamalar yapılıyor.  Pratik uygulamalar ise nefes, vücut çalıştırma teknikleri ve gerginliği atma tekniklerini kapsıyor. Her çalışmanın uygulanışı dinamik olup, teknikler ardı sıra gelen duruşlardan oluşuyor.

Değişim Teknikleri Değişim Uzmanları rehberliğinde bilimsel, sistematik ve yöntemli şekilde  uygulanıyor. Beden hareketleri nefeslerle birlikte dinamik uygulandığında duygu ve  düşünceler yatışıyor. Geçmiş ve gelecekle ilgilenmiyorsunuz. Bu da anda ve şimdi kalmayı kolaylaştırıyor. Bedendeki uyuşukluk gidiyor. Böylece canlanıyorsunuz ve enerjiniz yükseliyor.

‘’Sezgili Olma Sanatı’’ Değişim Programı sayesinde sezgiyi keşfedeceksiniz ve keşfettikçe sezgiyi anlayacak ve yaşamınıza katacaksınız. Böylece sezgi gelişecek ve güçlenecek. Sezgilerinize güvenmeye başladıkça kendinize de güvenmeye başlayacaksınız. Unutmayın ki, sezgi sizin iç rehberinizdir. Sezgi, hayatınızda oldukça hayatınız daha anlamlı olur.

Gerçek mutluluğu yaşamak için sezgisel bir insan olmak gerekir. Böylece her baktığınız şeyde evrensel güzelliği de göreceksiniz. Sezgi geldiğinde sizi şaşırtır. Sezgi, düşünceyle değil, deneyimle gelişir ve güçlenir. ‘’Sezgili Olma Sanatı’’ Değişim Programı ile sezgisel bir yaşama kavuşacaksınız ve hayatınız daha uyumlu, dengeli ve huzur dolu olacak.

Sezgisel farkındalık, sezgilerinizi daha verimli kullanmanıza neden olacak. Böylece üstün bir yaşama sahip olacaksınız.

Mutlu değişimler…

 

Neval Kütük

YAZARIN SON YAZILARI
SAMİMİYET GÜNEŞİ - 18 Mart 2023
DUYGU YÖNETİMİ - 5 Mart 2023
GERÇEK AŞK - 27 Şubat 2023
KORKULARI AŞMAK - 12 Şubat 2023
SIR YOLU - 29 Ocak 2023
MASUMİYET - 11 Ocak 2023
COŞKU KANATLARIYLA UÇ! - 11 Eylül 2022
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ